Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Roksana

Zmiany w okolicach odbytu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roksana
Jakiś czas temu wyrósł mi w okolicy odbytu guzek dość sporych rozmiarów ok.2cm w okolicy odbytu koloru różowego wyczuwalna podczas podcierania poza tym nie boli ani nic się nie dzieje. Jej pojawienie się bardzo mnie martwi, ponieważ jestem w 9 m-cu ciąży. Mam pytanie czy taka zmiana wymaga konsultacji z lekarzem jeśli tak to z jakim i czy ze względu na stan w jakim się znajduję mogę podjąć jakiekolwiek kroki i czy nie zagraża to ciąży?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Ten guzek to zapewne żylak odbytu. Takie żylaki bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży lub tuż po porodzie. Jeśli nie sprawia dolegliwości wystarczy tylko obserwacja. Czasami takie guzki znikają po jakimś czasie po porodzie. Dlatego w chwili obecnej (9 miesiąc ciąży) praktycznie nie ma żadnej potrzeby interwencji. W razie jednak wątpliwości proszę bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magdalena
Mam nieco podobny problem.W okolicy mojego odbytu pojawiły się jakiś czas temu dwa wyrostki o długości ok.1cm. Zdarza się,że wyrostki te krwawią, zwłaszcza przy silnych parciach czy też częstym wypróżnianiu się. Na wizycie u lekarza proktologa usłyszałam, że zmiany te nie są złośliwe i nie są to też żylaki-nazwał je wyrostkami anodermalnymi. Po jakim czasie od wizyty,wyrostki nieco się powiększyły i stały się okresowo bardziej zapalne.Czy istnieje jakiś sposób na walkę z tego typu zmianami czy jest tu raczej konieczny zabieg chirurgiczny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Zobacz choroby odbytu zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.