Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W jakim czasie po laparoskopii pęcherzyka można lecieć samolotem?


Gość KASIA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis moja babcia miala laparoskopowo usuniety woreczek zolciowy moje pytanie jest nastepujace ma zakupion bilet na lot za dwa tygodnie czy po takim zabiegu moze odbyc podroz, dodam ze do tej pory brala leki na rozrzedzenie krwi (rok temu miala udar)neurolog nie mial zadnych przeciw wskazan (tylko ten zabieg byl nieplanowy) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj(tj.czwartek) mialam usuniety woreczek zolciowy wraz z kamieniami metoda laparoskopowa. czy moge bezpiecznie tj. w niedziele odbyc podroz samolotem z londynu do polski ok. 2godziny lotem. z noszeniem bagazu nie mam problemu maz mi pomoze ale sam fakt lotu co z organizmem czy nic nie zagraza mojemu zdrowiu. z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-tygodni temu przeszlam 2 operacje. Pierwsza polegala na cietym usunieciu woreczka zolciowego. Poniewaz wdala sie ropa przprowadzona tydzien pozniej ponownie operacje w narkozie polegajaca na usunieciu tkanek martwych w brzegach rany i oczyszczenie jelit/otrzewnej. Rana jest prawie w (90 procentach) zagojona. Planuje wyzajzd na wakacje samolotem ok. 1,5 godziny lotu za ok 4 tygodnie. Bedzie to wowczas 10 tygodni po operacji! Czy taki przelot w moim przypadku jest bezpieczny dla zdrowia i ew. rany/blizny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czasami wystarczy pomyśleć, nie trzeba posiadać wiedzy medycznej. Dlaczego miałyby być jakiekolwiek przeciwwskazania do lotu samolotem po kilku tygodniach od operacji? Ciśnienie nie rozsadzi wam brzucha, a rana magicznie się nie otworzy. Co innego na następny dzień po operacji, kiedy ja osobiście ledwo jeszcze się ruszałam. Jeśli czujesz się dobrze i nie masz problemów, aby przez parę godzin być w pozycji siedzącej, to co więcej może się stać? Nie róbmy z lotu samolotem wielkiego wydarzenia, te czasy już dawno minęły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×