Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W nerce pojedyńcze ognisko hyperechogenne


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Dnia 08.05.b.r. wykonałam badanie USG jamy brzusznej. W wyniku przeczytałam: *UKM nerki prawej z niewielkim zastojem oraz pojedyńcze ognisko hyperechogenne bez cienia tylnego-zwapnienie* Lekarz wykonujący badanie USG stwierdził, że można to operować.Bardzo proszę napisać, czy to coś grożnego?? Co mam dalej robić??.Nie wiem czy to z wrażenia, ale odczuwam lekki szczypiący bół z tyłu pleców w okolicach tej nerki w której mam zastój.Jutro mam zamiar zrobić badanie ogólne moczu i wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu. P.S. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedż. Pozdrawiam Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie należy skonsultować się na pewno z urologiem. Pewnie celem pogłębienia diagnostyki będzie konieczne wykonanie TK nerek z kontrastem. Po tym badaniu zapewne zostanie podjęta decyzja co do dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie doktorze ponownie, właśnie wróciłam od lekarza urologa-chirurgia i jestem trochę niezadowolona z podejścia lekarza :( doktor obejrzał wyniki USG (te które opisałam panu wcześniej) i wyniki badania moczu badanie z wczoraj), które teraz przedstawiam: barwa:żółta klarowność:przejrzysty ciężar właściwy: 1.025 pH: 6.0 glukoza:nie wykryto bilirubina:nie wykryto ciała ketonowe:nie wykryto białko:nie wykryto urobilinogen:0.2 EU/dl azotyny:negatywny krew:nie wykryto leukocyty: nie wykryto Osad moczu(mikroskop) Śluz: dość liczne pasma wpw nabłonki wielokątne: poj. w polu widzenia bakterie: poj. w polu widzenia erytrocyty: 6-8 świeże w polu widzenia leukocyty : 2-3 w polu widzenia W badaniu moczu z tygodnia temu miałam poziom erytrocytów 26.2 ,gdzie norma była do 10.0 a leukocytów 1.8 (norma do 20.0) mocznik 23,05 mg/dl a kreatyninę 0,96 mg/dl Nie skierował mnie na żadne dodatkowe badania,(miałam nadzieję na TK nerek z kontrastem) ponieważ stwierdził że w USG nic takiego złego nie ma. Przepisał mi tylko lek NOLICIN do stosowania 2xdziennie, kazał dużo pić i musiałam kupić jeszcze pastę DEBELIZYNA. Pytałam czy mam przyjść do kontroli, odpowiedzał,że gdyby się pojawiła gorączka albo ból. mam 37 lat i nie palę niby nie jestem w grupie ryzyka...Co mam teraz robić??? proszę o pomoc z góry bardzo dziękuję pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie doktorze wczoraj powtórzyłam badanie usg i w badaniu nie wykryto żadnej nieprawidłowości w nerce, a tymbardziej żadnego ogniska hiperechogennego tak jak to było wcześniej. Czy to po leczeniu???? Co to mogło być skoro już tego nie ma???? Czy to możliwe??? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×