Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie po operacji wycięcia szczeliny odbytu


Rose1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałabym zapytać ile najdłużej może goić się odbyt po operacji. Dostałam krwotoku z przewlekłej szczeliny i wycięto mi ją. Po 5 dniach kolejny krwotok i kolejna operacja zatamowania krwotoku. We wtorek minie 12 tygodni od drugiej operacji. Oczywiście jest już duża poprawa, ale po wypróżnianiu bardzo boli i często pojawia się krew. Cały czas staram się aby stolec był miękki ale nawet to boli. Zwykle załatwiam się 2 lub 3 razy na dobę ponieważ cały czas piję i stosuje dietę. Czuję potrzebę skorzystania z toalety, ale im częściej wchodzę to tym bardziej boli. Próbuję powstrzymywać się od korzystania z toalety i wtedy mniej boli ale jednocześnie to męczarnia bo stolec prze, żeby się wydostać. Czy ktoś miał podobny problem? Lekarze twierdzą, żeby jest lepiej a ja nadal cierpię. 

Jak mogę sobie pomóc. Poza tym czy jest jakiś sposób na szybkie gojenie? Obawiam się, że dostanę trzeciego krwotoku. Biorę maść proktis m plus. 

Dlaczego gojenie tyle trwa? 

Proszę o rady i pocieszenie, gdyż nie przeżyłaby już trzeciej operacji i tego koszmaru po niej.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×