Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość marek

Wybrzuszenie w dole brzucha, przepuklina?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek
Jakieś parę miesięcy temu z prawej strony w dole brzucha zauważyłem wybrzuszenie w kształcie połowy dużej śliwki. Jedynymi objawami które mi o tym przypominają to sam widok tego jaja a także gdy przysiądę np. w celu zawiązania buta, nie boli, tylko czuję jakiś ucisk ciała. Gdy leżę na plecach wszystko wraca do normy, jajo znika. Nadmienię że kiedyś systematycznie dźwigałem ciężary na siłowni. W pozycji stojącej, gdy na to naciskam nie boli ale i nie chowa się z powrotem. Czasami się zastanawiam czy to nie jest jakiś nagromadzony tłuszcz ponieważ mogę po prostu całe to jajo uchwycić w garść i odciągnąć od ciała. Jeszcze jedna kwestia, stojąc gdy wciągnę mocno brzuch ,widzę wtedy to wybrzuszenie w całej okazałości, ale także niewielkie z lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Z opisu Pan dolegliwości wynika jednak, że jest to przepuklina, zapewne pachwinowa. Jeśli byłby to jakiś tłuszczak lub inny guz nie powinien on znikać, gdy położy się Pan. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, najlepiej chirurgiem, który zwykłym badaniem rękami stwierdzi co to jest. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.