Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kuba

Guzek na odbycie przy wylocie bardzo twardy, niebolesny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuba
Czytalem wszytkie pytania opowiedzi, ale w moim przypadku guzek w ogole nie boli jest wielkosci wisni prawie przy wylocie odbytu i mam wrazenie, ze sie zwieksza problem u mnie tym wiekszy ze jestem aktualnie w pracy w norwegi zjazd mam dopiero po koniec wrzesnia. U mnie w rodzinie w sumie kazdy jak umieral umarl na raka tylko ojciec na zawal moj dziadek mial raka jelita grubego po jego smierci kilku z naszej rodziny a jest nas 11 dostalo skierowanie do poradni onkologicznej na badania genetyczne cos takiego od 35 roku zycia ja teraz mam 33 lata i nie wiem czy czekac i zglosic sie po przyjeździe...odżywiam sie nie regularnie glownie weglowodany potrawy miesne prawie zero zup owoce warzywa sporadycznie czesto nadużywam alkoholu w sumie oprocz ciezkiej pracy mam tryb siedzacy za duzo nie robie jedyne hooby to silownia cwicze regularnie z duzym obciazeniem...moje pytanie czy ten guzek mozna w jakis sposob pozbyc sie go farmakologicznie lub innymi sposobami bez inwazyjnymi, w zyciu jestem homofobem i nie potrafilbym komukolwiek cokolwiek wsadzac mi w tylek juz taki jest wolalbym umrzec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Niestety na takie pytania nie mogę odpowiedzieć bez badania. Musi Pan w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem, tym bardziej, że jest Pan obciążony dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku nowotworu jelita grubego. Możliwe, że to zwykły żylak odbytu, ale bez badania nie można tego ewidentnie napisać (żylaki są często niebolesne i mogą być czasami twarde np. wskutek zwłóknienia). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mia
tez mam ten sam problem guz sie powieksza np kiedys probowalam wycisnac myslalam ze to ropien po kilku min urusl wiekszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.