Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe bóle po wycięciu pęcherzyka żółciowego


Gość 18latka

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad dwa lata temu miałam pierwszy atak kamicy żółciowej, był bardzo silny - jak każdy następny. Zdarzały się codziennie, co dwa dni. Okazało się, że jest kilka kamieni w pęcherzyku i jest tam błotnisto (nie wiem jak to nazwać inaczej). Po kilku miesiącach wystąpiło zapalenie pęcherzyka żółciowego i operacja była konieczna natychmiast, mimo zapalenia lekarzom udało się wykonać ją metodą laparaskopową. Miałam wtedy 15 lat. Kilka miesięcy po zabiegu zaczęły się kolejne bóle, USG nic nie wykazało. Lekarz stwierdził, że to bóle na tle nerwowym. Lecz teraz nadal mam bóle, zdarzają się różnie - raz na tydzień, trzy razy w tygodniu... Czasami wiem, że to np. po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego, ale czasami nie mam pojęcia czym są spowodowane. Często występują rano, lub jeśli jem po kilkugodzinnej przerwie. Kończą się luźnym stolcem. Gdy czuję, że zaraz wystąpi atak zażywam dwie tabletki Raphacholinu i czasami pomaga. Od razu po operacji stosowałam dietę, ale na początku nie było ataków więc powróciłam do normalnego jadłospisu (ale nie są to też potrawy opływające tłuszczem itd). Czytałam już tutaj, że po miesiącu można powrócić do swoich nawyków żywieniowych, więc dlaczego po ponad dwóch latach ja ciągle mam ataki? Czym to może być spowodowane? Jakieś komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×