Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona śledziona u 5 letniego dziecka


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

4 tygodnie temu dziecko zasłabło na ulicy skarżąc się na ból brzuszka. Mała dostała temperatury 39 - leczona temperatura bez antybiotyku. Po tygodniu nastąpiły wymioty bez temperatury, podawane kroplówki w szpitalu. Po dwóch tygodniach dziecko wraca do szpitala bez temperatury, wymiotów, ale z bólem brzucha i dużym osłabieniem. Wyniki morfologi krwi dobre, powiększone węzły chłonne przy uszach i szmery nad sercem. Szmery ustąpiły po dwóch dniach. Wypisana do domu po nawodnieniu. Wczoraj wykonane USG wykazało powiększoną śledzionę 10,5 cm w osi długiej i duże naczynia jamy brzusznej. Czy mam powody do niepokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może powiększenie śledziony (z następowanym poszerzeniem naczyń jamy brzusznej) jest spowodowane uogólnionym stanem zapalnym organizmu, być może na podłożu wirusowego zakażenia ustroju. Organizm uruchamiając obronne mechanizmu immunologiczne przez powiększenie śledziony zareagował na stan zapalny ustroju. Trzeba teraz czasu, aby śledziona doszła z powrotem do normalnych wielkości. Skoro badania laboratoryjne są w normie myślę, że obecnie nie dzieje się nic niepokojącego. Dokładnych informacji należy zaczerpnąć od pediatry, który prowadzi dziecko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość swayonara

Mój wnuczek też ma poważnie powiększoną śledzionę. Aż boję się myśleć co może mu grozić i od czego to ma? Wnuczek ma 9 lat. Wszędzie szukam informacji jak leczyć i mało jest fachowych porad lekarskich. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj synek ma 5lat.ostatnio skarży sie na ból brzuszka,zrobiłam badania krwi wyszły dobre.obecnie jest na antybiotyku z powodu choroby-SZKARLATYNY.dosyałam skierowanie na USG jamy brzusznej i okazało się że ma powiększoną śledzionę-JEJ WYMIARY WYNOSZĄ 89mm.zaprzyjażniona lekarka kazała zrobić powtórne badanie krwi z rozmazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×