Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Daria

Złogi w pęcherzyku żółciowym - co z tym zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria
Mam chory pęcherz moczowy, tzn został usuniety guz z pęcherza ( jest rak, nieprzerzutowy) ok 5 lat temu. Raz w roku chodzę na kontrolne bad cystoskopii oraz usg jamy brzusznej.Wynik bad j.b brzmi następująco . Wątroba prawidłowej wielkości i echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy obkurczony na licznych złogach. Drogi żółciowe wewnątrz-i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Żyła wrotna prawidłowej szerokości. Trzustka prawidłowej wilekości, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Śledziona niepowiekszona, normoechogeniczna. W nerce lewej torbiel o śred.ok 13mm.Poza tym nerki prawidłowej wielkości, echogeniczności i grubości miąższu, bez zmian ogniskowych, złogów i zastoju. Aorta i przestrzeń zaotrzewnowa bez zmian. Pęcherz moczowy o gładkim zarysie ścian-wypełniony do ok.160ml.Zaleganie moczu po mikcji -brak.Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się.Mam pytanie: czy w mojej sytuacji powinnam martwić się wynikiem tego badania? Na wizytę do chirurga muszę czekać do 08.09, więc chciała bym wiedzieć wcześniej czy mam nastawiać się psychicznie na operację czy nie. Mam 76 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość student medycyny
na poprzednim USG nie było żadnych złogów w pęcherzyku? Czy występują u Pani objawy dyspeptyczne jak np. zaparcia, odbijanie, ból w podżebrzu, wzdęcia, nudności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daria
Złogi były również w poprzednim bad -ok.1 rok temu. Mam od lat problemy z wypróżnianiem ( hemoroidy).Wszystkie objawy o których Pan pisze, oprócz nudności dotyczą właśnie mojej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ma Pani objawową kamicę pęcherzyka żółciowego co jest bezpośrednim wskazaniem do leczenia operacyjnego. Nie ma na co czekać trzeba usunąć pęcherzyk wraz ze złogami, nie ma innego skutecznego sposobu postępowania terapeutycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.