Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złogi w pęcherzyku żółciowym - co z tym zrobić?


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chory pęcherz moczowy, tzn został usuniety guz z pęcherza ( jest rak, nieprzerzutowy) ok 5 lat temu. Raz w roku chodzę na kontrolne bad cystoskopii oraz usg jamy brzusznej.Wynik bad j.b brzmi następująco . Wątroba prawidłowej wielkości i echogeniczności, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy obkurczony na licznych złogach. Drogi żółciowe wewnątrz-i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Żyła wrotna prawidłowej szerokości. Trzustka prawidłowej wilekości, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Śledziona niepowiekszona, normoechogeniczna. W nerce lewej torbiel o śred.ok 13mm.Poza tym nerki prawidłowej wielkości, echogeniczności i grubości miąższu, bez zmian ogniskowych, złogów i zastoju. Aorta i przestrzeń zaotrzewnowa bez zmian. Pęcherz moczowy o gładkim zarysie ścian-wypełniony do ok.160ml.Zaleganie moczu po mikcji -brak.Wolnego płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się.Mam pytanie: czy w mojej sytuacji powinnam martwić się wynikiem tego badania? Na wizytę do chirurga muszę czekać do 08.09, więc chciała bym wiedzieć wcześniej czy mam nastawiać się psychicznie na operację czy nie. Mam 76 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pani objawową kamicę pęcherzyka żółciowego co jest bezpośrednim wskazaniem do leczenia operacyjnego. Nie ma na co czekać trzeba usunąć pęcherzyk wraz ze złogami, nie ma innego skutecznego sposobu postępowania terapeutycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×