Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marek

Guzek na głowie niemowlaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek

Witam.Mam ogromną prośbę czy mógł by mi ktoś pomóc i uspokoić mnie do czasu wizyty u lekarza bo mieszkam w małym miasteczku i nie ma tutaj żadnego specjalisty ani chirurgia dziecięcego a mam problem z synkiem 7 tygodniowym.Partnerka podczas karmienia wyczuła guzek z tyłu głowy na wysokości ucha i zrobiliśmy USG główki ale pani która wykonywała nic nam nie chciała powiedzieć a wręcz nastraszyła.To nasze pierwsze dziecko a mamy 40 lat.Bardzo długo się staraliśmy bo aż 12 lat i w końcu udało się a tu teraz takie coś nas spotkało.Nie możemy sobie rady dać tak jesteśmy załamani.Wizyte mamy u lekarzach 1 września 70 km od miejsca zamieszkania ale do tego czasu był bym bardzo wdzięczny z całego serca jak by mógł mi ktoś wyjaśnić czy ten opis USG tej zmiany jest coś poważnego.Bardzo proszę o pomoc .Opis badania (za lewą małżowiną uszną sąsiedztwie szwu łukowego uwidocznioną strukturę o niskiej echogenicznosci wielkości 6,2*3.2 bez widocznego unaczynienia.Zmiana modeluje sąsiadującą kość-obraz może odpowiadać torbieli dermoidalnej?Epidermoidalnej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi