Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Przetoka jelitowo - pęcherzowa w leczeniu czerniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
10 lat temu postawiono mi diagnoze - czerniak. Jestem po 2 poważnych zabiegach usunięcia węzłów chłonnych ( pod pachą i w pachwinie) Dodatkowo jestem po leczeniu radio i chemoterapią co dało miesiąc temu powikłania w postaci przetoki jelitowo pęcherzowej. W chwili obecnej nie wskazany jest zabieg operacyjny ( stomia) - chyba że dojdzie do jakiś dodatkowych powikłań ( temperatura, zatrzymanie moczu) mój problem polega na tym iż bardzo boli mnie pęcherz czuje ciagły nacisk na niego i nie wiem czy istnieje coś co mogło by mi ulżyć w bólu. Prosze o pomoc i porade co zrobić - może jest jeszcze jakaś metoda leczenia lub przynajmniej ulżenia w bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Lekarz prowadzący Panią powinien ustawić leczenie przeciwbólowe na odpowiednim poziomie w zależności od objawów. Z nim należy się skontaktować i on powinien wprowdzić odpowiednią farmakoterapię, aby komfort Pani życia był zapewniony na dobrym poziomie. Można także skorzystać z poradni leczenia bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Jedyne leki które dostała to leki przeciwbólowe - ( nospa oraz ketonal) jestem pielęgniarką i zastanawiam sie czy niebyłby wskazany antybiotyk. Dziekuje za wcześniejsza odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.