Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natasza

Pas przepuklinowy a operacja przepukliny pachwinowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natasza
Czy zamiast operacji przepukliny pachwinowej, mozna nosic pas przepuklinowy i jednoczesnie robic cwiczenia na wzmocnienie miesni brzucha? Mam przepukline kt&ograve*ra nie sprawia mi wiekszych klopot&ograve*w, jest niewielka, nigdy nie uwiezla i jestem juz przyzwyczajona do jej wieloletniej obecnosci. Przy uwypukleniu jednak widac guzek wielkosci sliwki, wiec jest to troche krepujace, szczeg&ograve*lnie w obcislym ubraniu, wiec mysle, ze pas rozwiazalby problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Absolutnie nie zalecam żadnych pasów przepuklinowych. Takie pasy mogą nosić tylko pacjenci, którzy są zdyskwalifikowani z operacji (ciężko chorzy). Tylko operacja może w pełni wyleczyć schorzenie i uniemożliwić powikłania takiej choroby (np. uwięźnięcie przepukliny z martwicą jelit!).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomasz
Czy mozna zastosowac taki pas - jako zabezpieczenie przed powiekszeniem przepukliny - w trakcie oczekiwania na operacje? Czy niesie to za soba skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbigniew
Noszenie pasa ze sprężymą w pelocie w przypadku szczególnie dużych przepuklin schodzących do moszny grozi poważnym komplikacjom w postaci niedokrwienia jelita.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.