Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne dolegliwości związane z przepukliną pachwinową


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia

Mój tata ma silne dolegliwości związane z przepukliną, z którą zmaga się już od 20 lat. Jest bardzo upartym człowiekiem i pomimo wielkich starań i namów nie chce iść do żadnej poradni. Często widzę jak podciąga sobie ją, krzywiąc sie przy tym z bólu. Ostatnio ból sie tak nasilił, że nie może swobodnie chodzić, a przy tym pojawiło sie zaczerwienienie na prawej nodze (od środka). Tata tłumaczy to bólem spowodowanym *niby* urazem nogi. Oczywiście nie brzmi to wiarygodnie, bo widzę jak po kryjomu dotyka sie w miejsce w okolicy pachwiny i aż łzy mu z bólu lecą. Rozmawiam z nim i każe mu iść do lekarza pierwszego kontaktu jak najszybciej. Ale ona chyba się tak wstydzi tego tematu, bo unika go ‘jak ognia’. Wiem, w obecnym czasie jest wiele możliwości wyleczenia przepukliny, że jeszcze tego samego dnia po takim zabiegu pacjent wraca do domu. Nie mam już siły! Proszę mi powiedzieć jak najlepiej postąpić z takim człowiekiem i czym grozi takie zwlekanie. Może w taki sposób przemówię mu do rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pani sama przemówić ojcu do rozsądku. Najlepiej porozmawiać z ojcem w tej sprawie w obecności chirurga. Chirurg wytłumaczy wszystkie aspekty związane z takim postępowaniem z przepukliną jaki prezentuje Pani ojciec. Nieleczona przepuklina może doprowadzić do uwięźnięcia, niedrożności jelit z martwicą i ostrych objawów brzusznych kończących się często śmiercią pacjenta. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×