Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele endometrialne jajnika


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem mężem który wczoraj dowiedział się że jego zona ma kilka torbieli jak ktoś gdzieś wspomniał (* z czekoladową krwią) endometrialne. Byliśmy u lekarza ginekologa który nas prowadzi i który stwierdził ze jest konieczna operacja. Szok !!! zanim doszliśmy do siebie wizyta się skończyła i pojawiło się masę pytań których nie zadaliśmy lekarzowi. Operacja ma być, jak będzie termin, za miesiąc, i zastanawiam się czy te torbiele mogą pękać powodując zapalenie otrzewnej? czy raczej są stabilne? Największy ma 6,5cm Dodam że kilka dni temu przed wizytą u lekarza moja kochana żonka miała atak bólu brzucha dość ostry i trzy dni po ataku pobolewał ja brzuch (porównanie bólu po ataku *oberwane mięśnie*). Wyniki krwi pokazały ze jest jakieś zakażenie bo opad (OB) był ok 36. Bierze teraz lek *gynalgin* i przygotowuje się do zabiegu. Najbardziej nurtuje mnie pytania: czy mogą pękać te torbiele powodując zapalenie otrzewnej bo z tym już żartów nie ma? Czy można współżyć po tej diagnozie czekając na operacje? Może panikuje ale naczytałem się o tym w necie i załamka totalna. Miesiąc do operacji i nie wiem jak mam teraz o nią zadbać !! HELP !!!!! P.S Dodam tylko ze torbiele prawdopodobnie (mówił lekarz) powstały na skutek wstrzymywania farmaceutycznego jajeczkowania przez pięć miesięcy lekiem provera z uwagi na spore zapalenie jajników w maju zeszłego roku. Podeszliśmy do wtedy insymilacji i zostały jajniki przesterowane co skończyło sie zapaleniem jednego z jajników a ból jaki temu towarzyszył był podobny do tego ostatniego ataku . Jedną insymilację już mieliśmy 5 lat temu i się udała, mamy córkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×