Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Torbiele endometrialne jajnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam, Jestem mężem który wczoraj dowiedział się że jego zona ma kilka torbieli jak ktoś gdzieś wspomniał (* z czekoladową krwią) endometrialne. Byliśmy u lekarza ginekologa który nas prowadzi i który stwierdził ze jest konieczna operacja. Szok !!! zanim doszliśmy do siebie wizyta się skończyła i pojawiło się masę pytań których nie zadaliśmy lekarzowi. Operacja ma być, jak będzie termin, za miesiąc, i zastanawiam się czy te torbiele mogą pękać powodując zapalenie otrzewnej? czy raczej są stabilne? Największy ma 6,5cm Dodam że kilka dni temu przed wizytą u lekarza moja kochana żonka miała atak bólu brzucha dość ostry i trzy dni po ataku pobolewał ja brzuch (porównanie bólu po ataku *oberwane mięśnie*). Wyniki krwi pokazały ze jest jakieś zakażenie bo opad (OB) był ok 36. Bierze teraz lek *gynalgin* i przygotowuje się do zabiegu. Najbardziej nurtuje mnie pytania: czy mogą pękać te torbiele powodując zapalenie otrzewnej bo z tym już żartów nie ma? Czy można współżyć po tej diagnozie czekając na operacje? Może panikuje ale naczytałem się o tym w necie i załamka totalna. Miesiąc do operacji i nie wiem jak mam teraz o nią zadbać !! HELP !!!!! P.S Dodam tylko ze torbiele prawdopodobnie (mówił lekarz) powstały na skutek wstrzymywania farmaceutycznego jajeczkowania przez pięć miesięcy lekiem provera z uwagi na spore zapalenie jajników w maju zeszłego roku. Podeszliśmy do wtedy insymilacji i zostały jajniki przesterowane co skończyło sie zapaleniem jednego z jajników a ból jaki temu towarzyszył był podobny do tego ostatniego ataku . Jedną insymilację już mieliśmy 5 lat temu i się udała, mamy córkę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SYLWIA
wystarczy dobrze dobrać leki hormonalne po których ból mija już pierwszego dnia a torbiel będzie się z czasem zmniejszać.Najgorzej boli gdy dochodzi do skrętu torbieli .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.