Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Alicja

Ból w podbrzuszu kilka razy w ciągu dnia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alicja
Witam! Mam 64 lata. Od pewnego czasu mam bóle w podbrzuszu. Początkowo pojawiały się sporadycznie, a w chwili obecnej kilka razy w ciągu dnia. Nie są związane z ilością czy jakością spożytych potraw. Mam wrażenie jakby nastąpił bolesny skurcz jakiegoś narządu o wielkości ok. 10 cm i taki stan trwa jakiś czas, a potem wszystko wraca do normy. U ginekologa byłam - wszystkie badania w normie. Lekarz rodzinny nie stwierdza przy badaniu przez powłoki brzuszne jakichkolwiek napięć. Przy ucisku też nic nie boli. Jakiś czas temu chirurg stwierdził - o ile dobrze pamiętam nazwę - szczelinę w obrębie odbytu o niewielkich parametrach. Ponadto mam bliznę po operacji wyrostka robaczkowego z zapaleniem otrzewnej i w związku z tym zrosty co przy nadwadze powoduje iż blizna jest mocno wciągnięta, a skóra niesymetrycznie zasłania tą bliznę. Co może być powodem takiego bólu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Szczelina odbytu nie daje dolegliwości bólowych całego brzucha, jedynie miejscowo w obrębię ujścia odbytu. Na pewno w chwili obecnej należy skonsultować się z chirurgiem (badanie przez odbyt oraz ewentualnie może zaleci kolonoskopię). Jest duże prawdopodobieństwo, że ból ten może być właśnie związany ze zrostami w jamie otrzewnowej. W czasie mocniejszej perystaltyki jelit dochodzi do okresowego skręcenia jelit. Ten stan dość dobrze regulują leki stosowane w zespole jelita drażliwego (np. Duspatalin, Debridat, Tribux). Jednak dalsze postępowanie zaleci dopiero chirurg po zbadaniu Pani i wykonaniu ewentualnych badań dodatkowych. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.