Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Katarzyna

Guz na dłoni pod skórą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna
Na wewnętrznej stronie słoni, pod skórą mam ok. 1 cm, twardy guzek. Mam już go od kilku lat - praktycznie mnie nie bolał. Teraz boli mnie delikatnie wokół niego i trochę poniżej. Chirurg stwierdził że to włókniak ale nie zrobił żadnych badań, tylko go trochę podotykał i to właśnie te kilka lat temu. Czy to może być rak? Czy coś mniej poważnego? Niedługo wybiorę się do ortopedy gdyż tak mnie pokierowano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katarzyna
I jeszcze jedno pytanie. Czy guz rakowy ciągle rośnie? Bo np. mój guzek ciągle, od początku ma taki sam rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia-służba zdrowia
Każdy powstały guz należy zdiagnozować, niezależnie od tego czy rośnie czy jego rozmiary są ciągle takie same. Nie musi to oznaczać niczego poważnego, natomiast ciągłe *drażnienie* takiej zmiany może spowodować jej uzłośliwienie. Proponuję pójść do lekarza pierwszego kontaktu,celem skierowania do specjalisty, lub spróbować do dermatologa ( bez skierowania) oraz wykonać badanie OB z krwi , nawet prywatnie , takie badanie kosztuje około 5 zł. Podwyższony jego poziom świadczy o toczącym się procesie zapalnym w organizmie i wtedy może oznaczać coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość janusz andrzej
to rak !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Genowefa
Moja mama ma ten sam problem bolą ją te guzy na dłoniach jest ich coraz więcej! nie wiem co ma zrobić i nie wie co to jest. Pomożecie????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sebastian
Mam guzka białego na palcu biały twardy co robić a mam go już od kilku lat proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.