Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Janina

Guz koloidowy tarczycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janina
Dzisiaj odebrałam wyniki z biopsji tarczycy płata lewego,rozpoznanie-Koloid,płaciki tyreocytów-Guz koloidowy.Jestem przerażona-co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To zwykły guz zwyrodnieniowy tarczycy. Bez cech nowotworu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aneta
Witam, Miesiac temy wykryto u mnie guza koloidowego na prawym placie traczycy o wielkosci 3cm. Biopsja wykazala, ze nie jest on niebezpieczny, wewnatrz znajduje sie mieszanina koloidalna i krew. Pozostale badania krwi i poziomu hormonow tarczycy sa bardzo dobre. Guzek jest malo widoczny z zewnatrz jednakze przeszkadza w oddychaniu, cwiczeniu itd. Ostatnio czuje uderzenia goraca i zawroty glowy ale lekarz mowi, ze to nie ma z torbielem nic wspolnego. Do tej pory guz sie nie powiekszyl. Zostalam poinformowana, ze jedynem sposobem leczenia bedzie chirurgiczne usuniecie guza lub stale jego monitorowanie. Prosze odpowiedziec, czy operacja to jedyne rozwiazanie czy sa stosowane jakies inne metody pozbycia sie guza? Czy posiadanie guza nie przeszkadza w intensywnych treningach na silowni? Mam na mysli bieganie dlugodystansowe i ciezary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jedynym skutecznym sposobem postępowania jest operacyjne usunięcie guza. Guz niestety może powodować ucisk na tchawicę zaburzając funkcje oddechowe co niekorzystnie wpłynie na możliwości wydolności fizycznej organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.