Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na głowie


Gość Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu na głowie, we włosach znalazłem coś w rodzaju krostki. Wycisnąłem ją, ale po kilku dniach sie odnowiła i zrobiłem to samo ponownie i tak pozostawiłem. Nie rozwiązało to do końca sprawy, bo w tym miejscu pozostało zgrubienie, które wraz z czasem wzrasta. Dodam, że mam takie guzki dwa i ten drugi, choć troche mniejszy to powstał w podobny sposób. Czy to jest groźne i czy powinienem to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś miesiąc, półtora miesiąca temu tak jakby na styku czaszki z szyją (tak na prawo od prawego ucha) wyczułam twardy, nieruchomy guzek wielkości groszku. Nie boli przy dotykaniu, jakby *wyrasta* z kości. Czasami rano wydaje mi się, jakby był mniejszy, ale gdy dotykam go później, jest taki sam, jaki był przedtem. Mam jeden ząb z tej strony do leczenia i jestem nadziębiona, ale to dopiero wyszło teraz, a nie w momencie odkrycia guzka, więc nie wiem. Nigdy nie miałam czegoś takiego, no chyba, że nie zauwazyłam. Morfologia krwi praktycznie w normie, bo mam tylko podwyższone EO, ale to chyba nic takiego. Moja lekarka i druga lekarka z przychodni stwierdziły, że to pewnie węzeł, ale szybko mnie oczywiście spławiły, bo jeszcze masa pacjentów. Trochę się niepokoję, bo guzek nie znika. I nie wiem - poczekac jeszcze trochę i obserwowac licząc że w końcu zniknie, czy zarejestrowac się na USG czy coś? Czy jeżeli byłoby to coś poważniejszego, to morfologia by to wykryła? Bo skoro morfologia jest w normie, to chyba jest to jakis węzeł lub kaszak, na mój rozum. Nie czytałam za bardzo na necie, bo nie chcę się czegoś tam sama doszukiwac. Przepraszam, ale... nie bardzo chce mi się jeźdxic do lekarza. Przynajmniej nie w najblizszym czasie. Czy to faktycznie może byc węzeł, a jesli tak, to w jakim czasie powinien zniknąc? Bo u mnie się trzyma trochę... ? Oczywiście ząb jest chory od dłuższego czasu, ale nie boli mnie, więc to chyba nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to powiększony węzeł chłonny. Powinien zaniknąć po wyleczeniu ogniska zapalnego czyli zęba i przeziębienia. Czasami jednak taki węzeł pozostaje na stałe powiększony na skutek zwłóknienia. Wymaga to tylko obserwacji. Rzeczywiście, aby przekonać się co to za zmiana można wykonać USG tego guzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×