Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Natalia

Foci adenocarcinomatosi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia
Co oznacza termin foci adenocarcinomatosi??mojej mamie postawili taka diagnoze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ALA
u męża stwierdzono po badaniu kolonoskopii * na głębokości 20 cm od brzegu odbytu, w okolicy zgięcia odbytniczo esicznego, tu oguzowatej powierzchni, naciekająca 2/3 obwodu jelita na dł. 7 cm brocząca kontaktowo. wynik hist. pat. - ,,foci adenocarcinomatosi. proszę o przetłumaczenie. jakie są rokowania i leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
FOCI ADENOCARCINOMATOSI - oznacza ogniska gruczolakoraka czyli nowotworu złośliwego Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest wycięcie guza z marginesem zdrowego jelita. Dopiero po leczeniu operacyjnym, opisie zabiegu i ostatecznym wyniku badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego będzie można napisać konkretnie o rokowaniu i dalszym postępowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
U mojego kochanego przyjaciela w październiku 2011 po przeprowadzonej biopsji prostaty stwierdzono FOCI ADENOCARCINOMATOSI. 11.01 2012 operacyjnie usunieta została prostata a w 18 marca pożegnał się z życiem.Rak opanował cale jego ciało.W dniu 6.lutego ukończył 72 lata.Bardzo mi Go brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Proszę o pomoc w przetłumaczeniu wyniku H-P foci adenocarcinomatosi serosi cum psammomata. Z góry bardzo dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.