Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opis RTG stawu kolanowego


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w styczniu tego roku zacząłem mieć problemy z kolanem. Bez wyraźniej przyczyny zacząłem odczuwać ból lewego kolana. Na początku było to ledwo odczuwalne pobolewanie. Kilka dni później ból uległ nasileniu i w ciągu kilku godzin tego samego dnia kolano mocno spuchło i nie było mowy o chodzeniu. Lekarz po konsultacji online przypisał biofenac i zalecił okłady chłodzące. Objawy ustąpiły jednak za kilka tygodni sytuacja się powtórzyła. Poniżej zamieszczam opis RTG:

"Obniżenie przyśrodkowego przedziału szpary stawowej stawu kolanowego lewego. Sklerotyzacja podchrzęstna powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej. Zaostrzenie guzka przyśrodkowego wyniosłości m-kłykciowej kości piszczelowej. Poza tym części kostne stawu bez widocznych zmian w badaniu rtg."

Lekarz wypisał receptę na structum i zalecił ćwiczenia + zabiegi z kwasem hialuronowym. Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby skomentować opis tego badania RTG i ew. zalecić mi co mam robić dalej? Gdyż ból w kolanie co jakiś czas powraca, puki co bez silnych stanów zapalnych jak miało to miejsce na samym początu. Na zabiegi z kwasem hialuronowym się jeszcze nie zdecydowałem, gdyż czytałem opinie, że to pomaga ale tylko na chwilę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×