Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kornelia P

Ból w prawym barku przy oddychaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kornelia Puchalska
Wczoraj w porze rannej nagle zaczęło mnie kłuć w prawym barku.Czuję ten ból głównie przy oddychaniu ( nabieraniu powietrza), nasilał się aż do wieczora. Najbardziej czuję go z tyłu i wiem, że nie pochodzi od jakiegoś przeciążenia, urazu itp. To inny rodzaj bólu. Podobny do kolki, która łapie nas gdy za szybko idziemy, tyle, że nad prawą łopatką. Wzięłam dwa razy apap i na 2-3 godziny po zażyciu ból zelżał. W nocy bardzo bolało, znalazłam jednak na to sposób - pomogło spanie z prawą ręką do góry. Rano nie odczuwałam bóli, póki trochę się nie poruszałam - znów boli - dodatkowo wydaje mi się, że ręka prawa jest trochę zdrętwiała, głównie w okolicy ramienia i łokcia. Towarzyszy mi trochę gorsze samopoczucie, jestem też ok tygodnia przed menstruacją. NIgdy nic takiego mi się nie zdarzyło. Wczoraj wieczorem miałam też lekkie mdłości ( ciążę wykluczam). Proszę napisać, czy jest to powód do niepokoju i czy powinnam udać się do lekarza, czy poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trudno powiedzieć czy przyczyną jest np. zespół cieśni barkowej, czy to promieniujący ból z jamy brzusznej, klatki piersiowej. Na pewno warto udać się do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paula
mam dokładnie ten sam problem tylko lekarz powiedział zebym ruszała rękami i faszerowała sie paracetamolem 500mg i ibuprofenem 400mg. szukam na forach wszystkiego, dziś chciałam zobaczyć co sie stanie gdy nabiore dużo powietrza , no i stało sie ból nie tylko w barku ale z przodu jakby toz pod obojczykiem (prawa strona) tak silny ze musiałam sobie usiąść . i co teraz jak juz dwoje lekarzy odesłało mnie z paracetamolem do domu a ten nic nie daje -nawet raz wziełam ketonal 50mg ale tez nie pomogł ani troche .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
Ja niestety mam to samo , Jestem płci meskiej mam dopiero 17 lat .Zaczeło sie niewinnie od pęknięcia barku - bez przyczyny , nie upadłem ani nic ... obudzilem sie poprostu rano i okazalo sie ze mam bark pękniety . Na Chirurgii powiedzieli mi ze to moze byc jakis uraz czy cos , przepisali tabletki ale to nic nie daje .Lecze juz sie prywatnie i było podejzenie gorączki reumatycznej (ale Badania ASO nie wykazaly tego ) Co mam robic ? !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jan
Mam dokładnie to samo - raz prawy, raz lewy bark, bez przyczyny, często podczas wysiłku fizycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
Ja mam to samo mam 17 lat obudzilem sie rano i mnie lekko kuje w prawym barku podczas nabierania oddechu .. sam nie wiem co mam z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ada
Mam 19 lat, od paru lat nie biorę głębszych wdechów, staram się unikać ziewania. Ból jest okropny, ale 3 lekarzy nic nie stwierdziło... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beata
Też tak mam i zastanawiam się czy to niedomaga serce czy efekt stresu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila
ja mam16 lat i też odczuwam podobny ból, ale nie jest tak silny jak wy to opisujecie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila
ja mam 16 lat i też odczuwam podobny ból, ale nie jest tak silny jak wy to opisujecie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Jestem w ciąży więc nie wolno mi brać żądnych leków a właśnie skończyłam chorować przy czym miałam bardzo mocny kaszel nie wiem czy to od tego czy coś się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jen
Może po prostu cię przewiało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Damian
Ja mam podobną sytuację,kłuje mnie lewy bark przy oddychaniu i nie wiem od czego to się zaczęło. Macie jakieś pomysły ? Jak co,to skończyłem 16 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Belotto
U mnie zaczęło mnie kłuć w klatce piersiowej i promieniować do barku, szybko się męczę, ból jest nie do wytrzymania podczas głębokich wdechów, mam też lekką temperaturę. Czasem też promieniuje do okolic wątroby i karku. Jedyna ulga to kiedy leżę, ale też ból nie znika całkowicie. Paracetamol i Ibuprofen nic nie pomagają. Idę zaraz do lekarza ale pewnie też mnie odeśle z niczym :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Witam wszystkich. Do wczoraj czułam silny ból podczas głębszych wdechów lub po większym wysiłku ból pojawiał się w okolicach stawu barkowego... lekarze nie wiedzieli co mi jest skierowali mnie na zdjęcie ale nic nie wykazało. Po wizycie u lekarza zadzwoniłam do mojej masażystki że mam silne bóle kazała przyjechać natychmiast okazało się że mam przepukline pod barkiem stawowym i odrazu powiedziałam że lekarz nigdy by mi tego nie wykrył dopiero po rezonansie by wyszło i musiało by być usunięte operacyjnie. Jednak że tak szybko się do niej udałam to wcisła mi to nie do końca na swoje miejsce bo muszę jeszcze jechać do niej,ale czuje się o wiele lepiej mogę się śmiać i swobodnie oddychać... pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
a to się nazywa hernia powięziowa na stawie barkowym!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Urszula
Mam silny ból prawego ramienia tylu pleców a do tego silny ucisk powyżej kości pbojczykowej i zaciska mi szyje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Urszula
Co to morze być ból w plecach przy oddychaniu ucisk powyżej kości obojczykowej do tego blokuje i uciska na szyje proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Konrad
Mam podobne objawy jak większość z was. Z dnia na dzień zacząłem mieć problemy z oddychaniem, ból pod prawą łopatką, barku (tylniej części) i ucisk w okolicy krtani/barku. Bóle nasilają się przy nabieraniu powietrza, a przy kaszlu są nie do wytrzymania. Byłem u lekarza rodzinnego. Zostałem skierowany do szpitala a tam nic nie stwierdzono. Co mam robić?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolanta

Witam mam ból przy oddychaniu barku prawym i z tyłu  bardzo boli jak oddycham ból nie doniesienia proszę o pomoc  zawroty głowy  i jestem  cały czas  senna  mój lekarz to  nawet mi  się gadać nie chcę proszę o pomoc co robić  do tego epylepsja  dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.