Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Straszne bóle serca


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! wiem ze moze to forum nie zajmuje sie takim tematem ale ....niepokoja mnie dolegliwosci mojego znajomoge.....ma straszne bole serca i podczas bolu pluje krwią duzej ilosci, co to moze byc ? mial przeswietlenie żeber i płuc i ekg ale lekarz powiedzial ze jest ok a bolu i ilosci krwi sie zwieksza :((( co to moze byc ? prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba odwiedzić jeszcze laryngologa. Krwawienie może pochodzić z górnych dróg oddechowych np. z polipów nosa, zatok. A także dobrze by było wykonać gastroskopię celem wykluczenia krwawienia z górnego odcinaka przewodu pokarmowego np. z owrzodzenia przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość student medycyny

p.Mari!pytanie jest zasadnicze,czy to napewno jest ból serca?jakie są objawy i w którym miejscu,przyczyn jest wiele,a bez wizyty u lekarza się w tej sytuacji się nie obejdzie.Należy też wykonać USG serca oraz EKG.Jeśli idzie o plucie krwią,to RTG nie wykaże zmian w przewodzie pokarmowym bez badania kontrastowego,potrzebna jest gastroskopia,przyczyn może być wiele,np.wrzód w przewodzie pokarmowym lub żołądku.Moja rada,konieczna wizyta natychmiast w szpitalu na izbie przyjęć,w tej sytuacji nie potrzeba skierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta, bóle wystepuja po lewej stronie klatki piersiowej, wtedy czuje sztywnienie calej lewej strony i glosne stukanie w sercu */ odglosy serca slychac nawet jak sie siedzi z dala od mojego znajomego .....czy to cos powaznego ???? :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Po prostu myślałam, że znajomy jest w wieku podeszłym i ewentualnie z sztuczną zastawką mechaniczną serca. Ta zastawka wydaje odgłos cykania słyszalny z drugiego końca pokoju. W celu zdiagnozowania serca trzeba zrobić echo serca. W ekg nie zawsze wyłapie się nieprawidłowości. Jeśli stan jest poważny proszę nie zwlekać tylko udać się do lekarza/ na pogotowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×