Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość magda

W tarczycy obszar hypoechogenicznych odbić

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magda
Witam, Od jakiegoś czasu wyczuwam na szyi dziwną kulkę, która jak mam wrażenie jest dobrze przesuwalna względem skóry (tak jakby ucieka spod palców) a także pod prawą pachą kilka mniejszych zgrubień. Dodam, że mam 20 lat. W badaniu uwidoczniono: Po lewej stronie powyżej górnego bieguna lewego plata tarczycy obszar hypoechogenicznych odbić o wymiarach 8,2mm x 5,3mm mogący odpowiadać węzłowi chłonnemu. Do obserwacji. Pod prawą pachą pod skórą drobne ok 3 mm zbiorniki płynu - mieszki włosowe. Tarczyca niepowiększona o nierównomiernie obniżonej echogeniczności bez zmian guzkowych. Pani doktor zaleciła pobrać krew na hormony tarczycy, co też zrobiłam i wyniki są w normie. Tak samo morfologia (tylko minimalny spadek erytrocytów). Czym więc może być to hypoechogeniczne odbicie na szyi? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najbardziej wiarygodna jest opinia lekarza, który usg wykonywał. To może być rzeczywiście węzeł chłonny, który najlepiej przez jakiś czas obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość magda
Pani doktor podejrzewała, że to może być związane z zapaleniem tarczycy, ale ja nigdy tego nie przechodziłam. I, że obserwacja to aż 3 miesiące. Czy hypoechogenicznośc tego obszaru może wskazywać na coś bardzo niepokojącego? Na wydruku z usg wygląda to ja małe czarne jajko o regularnych kształtach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.