Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym boku, przeskakujące żebra


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio byłem na treningu jiu jitsu i doznałem kontuzji. Przeskoczyło mi coś w żebrach z prawej strony. Bolało mocno, przerwałem trening. 
Minęło 5 dni i od tamtej pory przeskakuje mi tak kilka, kilkanaście razy w ciągu dnia. Przeskakiwaniu towarzyszy potworny, nagły ból. Zwykle ból nasila się wieczorem. Zauważyłem, ze z obawy przed bólem chodzę nieco sztywno i szybciej zaczynaja mnie bolec miesnie kręgosłupa. Być może wieczorem są już tak zmęczone, że nie są w stanie stabilizować/kontrolować tych żeber i stad przeskakiwanie.

Do przeskakiwania dochodzi w obrębie prawych dolnych żeber około 8-9 żebra, tam gdzie się kończą i zakręcają ku gorze w kierunku mostka. Końce żeber przy dotyku bolą, ale nie widać opuchlizny ani siniaków.

Dzisiaj, po kilku porannych przeskoczeniach, bolą żebra i pojawił się nowy objaw - coś mnie kłuje jak gdyby z prawej strony żołądka. Jest to blisko żeber, ale to inny rodzaj bólu i wcześniej go nie czułem. Pojawił się po jednym z przeskoczeń.

Dwukrotnie miałem wykonane RTG prawych żeber (dwa i cztery dni po wypadku) i oba zdjęcia nic nie wykazały.

Moj ogólny stan zdrowia oceniam na bardzo dobry. Nie mam większych problemów z kręgosłupem, jestem aktywny, dbam o dobry sen i dietę. Mam 36 lat

Prosze o pomoc w diagnozie, bo lekarze na razie mówią „leżeć, odpoczywać, brać środki przeciwbólowe”. Zgadzam się, kiedy  chodzi o odpoczynek. 
Co może się tam dziać przy żebrach i/lub żołądku? Jakie badania powinienem robić, pod jakim katem i u jakich specjalistów?

Dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×