Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje po zabiegu usunięcia żylaka


Gość Sysio80

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sysio80

Witam. 12 marca tego roku miałem zabieg usunięcia żylaka. 1,5 miesiaca chodziłem o kulach, przez ponad 2 tygodnie nie miałem czucia w stopie i dostałem takiego przykurczu, że ponad tydzień miałem podkuloną nogę. Do dzisiaj nie chodzę normalnie, w części stopy (od połowy zewnętrznej części łydki i stopy oraz 4 palców) nie odzyskałem prawidłowego czucia do dzisiaj. Badanie EMG stwierdziło ok.40% przewodnictwa w tych partiach, a w najlepszym wypadku ma wrócić do 80%. Podczas zabiegu i po owinięciu opaskami elastycznymi został ucisnięty nerw strzałkowy co zaowocowało własnie takimi objawami. Zaczynam się poważnie zastanawiać czy warto było poddawać się temu zabiegowi i czy decydować się na drugą nogę, którą mam robić za rok. Jeszcze conajmniej 2 tygodnie jestem na zwolnieniu, ponieważ po 3-4 godzinach chodzenia kostka mi puchnie, boli, czasami tak, że aż słabo mi się robi. Lekarz dał mi receptę na rajstopy/podkolanówki uciskowe, ale póki co nie kupiłem ich, ponieważ spotykam się z negatywnymi opiniami na ich temat.(Że jest to zwykłe wyciąganie pieniędzy)CZY TO WSZYSTKO JEST NORMALNE PYTAM WIĘC?!?!?!? Czy bieganie lub ćwiczenia siłowe pomogą w umocnieniu nóg i zminimalizują możliwość nawrotów?? Jeśli ktoś z Was przechodził podobne komplikacje bardzo proszę o kontakt mailowy na adres k_chelchowski80@o2.pl Pozdrawiam i ŻYCZĘ DUUUUŻO ZDROWIA:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam mam problemy z puchnącą i siniejącą nogą po zabiegu który miałem 5lat temu pracuje fizycznie i pod dużym obciążeniem wagowym co mam robić czy lekarze w jakiś sposób może mi pomódz drugi zabieg narazie niewchodzi w rolę ponieważ spodziewamy się z żonką pierwszego dzieciątka na dniach a jestem jedynym żywicielem rodziny wiem zdrowie jest najważniejsze pozdrawiam wszystkich ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Witam miałam zabieg 6 tygodni temu , miało by tak prosto niby wszystko poszło ok , tylko ze po 2 tygodniach zaczęło się mam tak straszny ból nogi nie mogę wole zginąć nogi to nie ból jest tak silny , jak stoję nie czuje stopy a skolei jak leze czuje mrowienie , pojechałem do szpitala zbadali mi krew i dali psychotropy i silne przrciwbólowe , brałam kilka dni i przestałam czułam się otepiala , uszkodził mi nogę a teraz najprościej dać leki otepiajace , drugi raz nie poddał bym się temu zabiegowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×