Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek normoechogeniczny tarczycy z licznymi torbielkami


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Robilam po porodzie usg tarczycy, bo wyczulam guzka i badanie wykazalo prawy plat objetosc 7,8 ml o gladkich brzegach i jednorodnej echogenicznosci. Brzeznie widoczny hipoechogenny guzek średnicy 3,6 mm. Lewy plat objetosc 21,0 ml o gladkich brzegach i jednorodnej echogenicznosci. Całosc płata wypelnia guzek normoechogeniczny z licznymi torbielkami. Cieśń szerokosci 3 mm, wezly chlonne niepowiększone, zalecono biopsje i ja wykonalam i wynik badania wyszedl ze tresc tego guza jest to tresc krwisto –kolidowa. Jestem umowiona na operacje i nie wiem czy mam pojsc, bo moj lekarz pierwszego kontaktu mi odradza i endokrynolog, u ktorego bylam stwierdzil ze na razie nie ma potrzeby na taka operacje, bo biopsja nie wykazala nic groznego. Bardzo prosze mi doradzic co mam zrobic? Czy mam pojsc na ta operacje czy jeszcze sie wstrzymac? Co dokladnie oznacza wynik biopsji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Decyzję co do wykonania zabiegu resekcji tarczycy zawsze podejmuje endokrynolog, a nie chirurg. Chirurg tylko wykonuje zalecenia endokrynologa, nie kwalifikuje do zabiegu. Jeśli endokrynolog twierdzi, że stan obecny nie wymaga leczenia operacyjnego, wystarczy leczenie farmakologiczne z okresowymi kontrolami to takiej decyzji należy się podporządkować. Wynik biopsji nie wskazuje na żadne podejrzenie nowotworu, lecz obrazuje normalną strukturę miąższową tarczycy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 7 lat guzki, po biopsji zrobil mi sie torbiel na cala tarczyce,ale poki cos jest plynne to moze sie wchlonac, tak sie stalo u mnie po UWAGA 3 latach i potem trach - zniknal (bylam nad morzem, w ciazy bralam tabsy z jodem dla kobiet w c.) i wydaje mi sie,ze moglo pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×