Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ibuprom i alkohol


Gość jan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KACYK GIGANT

w wczoraj trochę dałem w palnik dziś oczywiście ból głowy wziolem panadol extra czy po 12 godzinach może dojść do uszkodzenia wątroby ?czy po takim czasie alkohol zmetabolizowal sie w wątrobie i nie bedzie problemów..... JESTEM przeciwny brania leków po alkoholu ale dziś tak mnie głowa bolała ze niedalo rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po prostu może cie bardziej zmulic. Trzebaby zażyć konskie dawki jednego i drugiego żeby cos ci sie stało. Ja kiedys w studenckich czasach łyknalem 3 ibupromy bo mnie napierdzielał ząb a potem wieczorem poszedłem na impreze oczywiscie w wirze zabawy zapominajac ze łyknalem cokolwiek i w ogóle ze mnie ząb bolał. Po wypiciu czterech piw nagle urwal mi sie film a potem mi juz tylko opowiadali jak było wesoło kiedy sobie puszczałem seryjne pawie pod drzewkiem. Generalnie tak to więc działa - mozna sie struc taką kombinacją ale tragedia to to nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się stać ! Możesz wylądować w szpitalu ze zmarszczoną wątrobą i operacja.Wymiana wątróbki = śmierć,jak to wolisz to proszę bardzo.No ładnie bawisz się alkoholem i lekami w tym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Student medycyny

Można pić ale w rozsądnych dawkach i jakiś czas po ostatniej tabletce z ibuprofenem, liczą się ilości obu substancji. Nie powinno się nic stać, ale nie zaleca się popijania tabletki czystą wódka :) okres półtrwania około 2h, czyli jesli bedziemy duzo pili płynów w tym czasie , to w ciagu 3h powinien zniknac z organizmu i można pic do woli . A jeżeli boli ząb to lepiej sie napić a nie brać tabletki *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm cos w tym prawdy jj .. Kiedys bylem strasznie chory a zblizala sie impreza .. Lykalem przez 4 dni non stop aspiryby ibupromy ferveksy itp nawet przed sama impreza lykalem.. Wypilem bardzo duzo lecz film sie urwal. Czulem sie jak na chaju wiec pozdro:) pijcie ile wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, co piszą *nic ci się nie stanie* nie mają zielonego pojęcia o tym, co się dzieje po połączeniu takiego leku z alkoholem! Owszem, nic nie poczujecie, ale to, co będzie się działo w waszych organizmach, to procesy często nieodwaralne. Każde takie połączenie o ileśtam czasu mniej życia waszej wątroby. Myślicie, że zakaz łączenia alkoholu z lekami to jakieś widzimisię farmaceutów? NIE, TO REALNE ZAGROŻENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nie wolno mieszać tabletek z alkoholem, bo skutki mogą być tragiczne. Ja jak już spożyłem alkohol i coś mnie boli to stosuję krem znieczulający swiss medical z lidokainą. Zakupiłem go bardzo tanio na stronie naporost.pl było taniej i szybciej niż w aptece. Teraz gdy coś mnie boli a jestem pod wpływem to stosuję tylko to, bo wolę nie ryzykować i wam to samo radzę. A krem działa lepiej niż tabletki, bo do miejscowo, a do tego jest bardzo tani na tej stronie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr. Hoffer

Dobra! Piszę jak jest. Nie należy mieszać alkoholu z lekami! Ibuprom + alkohol mniejsze zło. Wszystko *ibu* jest przez większość tolerowane. Co nie znaczy , że możesz być w mniejszości!!!! Gorszy dla zdrowia z alkoholem jest jest PARACETAMOL. Krótko: JEŚLI MUSISZ PIĆ I BRAĆ PRZECIWBÓLOWE TO ROBISZ TO NA WŁASNE RYZYKO!!!! ALE WYBIERZ COŚ Z *IBU* . NIE BIERZ PARACETAMOLU!!!! Paracetamol tylko na trzeźwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych leków nie powinno się łączyć z alkoholem. To nie są żarty i świąteczne życzenia, to jest realne ryzyko trwałego zniszczenia organizmu. Szczególnie niebezpieczne jest połączenie paracetamolu z alkoholem i aspiryny z alkoholem. Do tego lekceważonym zagrożeniem jest łączenie kofeiny z dużą ilością alkoholu. Mniej groźny jest ibuprofen, jedna tabletka przed czy po imprezie nie spowoduje trwałych szkód, ale na dłuższą metę bardzo nie zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×