Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Objawy kamicy żółciowej (pęcherzyka i przewodów)


Gość Ciekawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ciekawy

Uprzejma prośba opisać dokładnie swoje objawy przez osoby które ostatecznie mają lub miały stwierdzoną kamicę czy to woreczka czy to przewodów.
Warto dopisać też jeśli miało się jakieś inne schorzenia towarzyszące.

Z różnych opisów wynika że ludzi boli np. w prawym boku pod żebrem, gorączki czy nawet wymioty a badania krwi i USG nie pokazują tego. Czy mieli państwo inne badania np. rezonans magnetyczny zwłaszcza MRCP albo tomografię komputerową albo nawet badanie EUS które to badania dopiero potwierdziły że są jakieś kamienie czy choćby tylko złogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciekawy

( Tak zdaję sobie sprawę że trochę powielam temat, ale objawy wpisywane są w różne wątki, czasem bez ładu i składu. A wcale nie jest tak kolorowo - np. bóle pod żebrami i idące w plecy mogą świadczyć o trzustce, jej zapaleniu. Z kilku wątków wyłapałem też np. wskazują ludzie na bóle pod mostkiem jakby od żołądka a potem okazało się że to kamienie w woreczku. Itp. Niektóre tematy są sprzed 10-15 lat nawet a jakiś tam postęp i w diagnostyce i w leczeniu się dokonał zapewne ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kamicę i przewlekle zapalenie pęcherzyka żółciowego i zrobił mi się rak trzustki. Radze każdemu usunąć woreczek żółciowy a nie hodować kamieni, bo grozi rakiem trzustki. Niestety, ale to prawda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×