Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Michał

Samodzielne wykonywanie zastrzyków z heparyny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał
W odpowiedzi na jedno z zadanych pytań padło stwierdzenie iż nie powinno się usuwać nadmiaru powietrza ze strzykawek z heparyną przeznaczonych do samodzielnego użytku. Dlaczego tak jest, skoro normalnie robiąc zastrzyki lekarz lub pielęgniarka usuwają ze strzykawki pęcherzyki powietrze przed zabiegiem? Czy jeśli powietrze w trakcie wykonywania zastrzyku zostanie wstrzyknięte wraz z heparyną to nie spowoduje to jakichś skutków ubocznych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Należy zostawiać powietrze, gdyż rozpiera to kanał wprowadzający heparynę w tkankę podskórną co skutkuje lepszym działanie preparatu. Wprowadzenie niewielkiej ilości powietrza w tkankę podskórną nie skutkuje niczym. Gorzej jeśli powietrze podałoby się bezpośrednio do naczynia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotrek
Wstrzyknąłem sobie 4ml powietrza ale nie wiem czy trafiłem w żyłę. Czy od powietrza w żyłach można umrzeć lub czy może to spowodować jakieś skutki uboczne w moim organiźmie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli na igle od strzykawki nie znajdowała się krew jest małe prawdopodobieństwo trafienia w naczynie. W innym wypadku może dojść do zatoru powietrznego, często w przypadku iniekcji bezobjawowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Asia
Co może spowodować gdy lek heparyna został podany razem z powietrzem i to powietrze dostało się do naczynia? Chciałam dodać ,że tych zastrzyków podałam 11 po tym mam złe wyniki morfologi.Czy to może mieć coś wspólnego z tym wstrzykniętym powietrzem? Za odpowiedz będę bardzo wdzięczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.