Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak i przepuklina


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Mam wynik RM odcinka lędzwiowo-krzyżowego kręgosłupa.
Fizjologiczna lordoza lędzwiowa prawidłowa. Poziome ustawienie kości krzyżowej.
Uwidoczniono cechy częściowej dehydratacji krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1
Na poziomie L4-L5 uwidoczniono przepuklinę pośrodkową krążka międzykręgowego na głębokość 2,8 mm z echami częściowego uszkodzenia pierścienia włóknistego (HIS) bez widocznego konfliktu z korzeniami nerwowymi.
Na poziomie L5-S1 znajduje się przepuklina pośrodkowa krążka międzykręgowego na 2,5 mm, bez widocznego konfliktu z korzeniami nerwowymi.
Stożek końcowy rdzenia widoczny jest na poziomie trzonu kręgu L1, bez zaburzeń sygnału. Nić końcowa ufiksowana prawidłowo.
Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w normie.
W trzonie kręgu L2 naczyniak o wym. 10x7 mm.
Moje pytanie brzmi czy powinno być wdrożone jakieś leczenie? Mój neurolog stwierdził że nie ma podstawy do dalszego leczenia!!!!
Bolą mnie plecy w dolnej części kręgosłupa czasami nawet nie mogę się wyprostować bo strasznie boli, Tak samo jak siedzę też boli. Mam osłabione obie nogi i czasami drętwienie i bule od pośladka do kolan. Nie wiem już co robić następną wizytę mam za tydzień ale już prywatnie u innego neurologa. Czy może mi ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×