Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

hej asia! to juz dlugo jestes na zwolnieniu lekarskim? ja jestem 87 dzien i na razie nie skladam- w ogole trudne to wszystko do ogarniecia, co jak gdzie kiedy masakra, ja skaladalam w zusie wniosek o sanatorium w ramach prewencji rentowej ale mi odmowili :-( buuu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo dziewczyny...obie popełniacie błedy.Jesli chodzi o wyjazd do sanatorium to nalezalo poprosic wniosek jeszcze w szpitalu...wyjazd za darmo i w ciagu trzech miesiecy..wniosek poszpitalny.Zus natomiast decyduje czy otrzymacie srodki rehabilitacyjne czy tez ustali niezdolnosc do pracy.Oczywiscie nie mozna przegapic zwolnienia lekarskiego.Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien 31 pazdzi.mam ustalona operacje kregoslupa szyjnego w Konstancinie.Diagnoza stenoza C4_C7.Prosze o odpowiedz ludzi,ktorzy byli operowani w Konstancinie:jak dlugo dochodzili do siebie tz.kiedy zaczeli byc pionizowani,jak dlugo boli kregoslup po operacji,jak dlugo chodzili w kolnierzu ortop.Bardzo boje sie operacji i dlatego stad moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał kontakt z OŚRODKIEM CHIRURGII KRÓTKOTERMINOWEJ w Goczałkowicach?? Bardzo proszę o opinie. Operację mam mieć już, muszę ją mieć już, a termin w Piekarach wyznaczono mi na 23.11. Znalazłam tę klinikę i oni dali mi termin na ten piątek, jutro tam jadę na wizytę, bo na razie wszystko na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu a jak długo jesteś na zwolnieniu lekarskim? bo ja 95 dni, wiec kolejne 3 miesiące minie i szykuje się do pracy, w wypisie ze szpitala babka która mnie operowała wpisała że celowa kontynuacja zwolnienia przez 3 miesiące, a jak byłam na kontroli to inny neurochirurg powiedział ze spokojnie proszę się jeszcze leczyć, i powiedz coś konkretnego pracodawcy. A jak się czujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja na zwolnieniu byłam max czyli 182 dni i złożyłam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne co dalej będzie nie wiem. Operowana byłam 8 października do lekarza idę 16 listopada i zobaczymy co mi powie z tego co mi wcześniej mówił to po operacji ok 5 miesięcy nie będę mogła pracować. Teraz to czekam na wezwanie na komisję. Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po operacji kr.szyjnego.Bylam operowana w Konstancinie.Od operacji minal tydzien.Na 3 dobe bylam juz w domu.Jak do tej pory minely mi bole kr.odcinka szyjnego,piersiowego oraz ledzwiowego.Nie dretwieja mi dlonie.Czuje sie jak nowo narodzona.Nie zdawalam sobie sprawy,ze te wszystkie bole zwazane sa z kr.szyjnym.Bardzo balam sie operacji,trwala 3 godz.Potem cala dobe lezalam na OJM-ie,a potem na pokoju pionizowana.Podawano mi morfine,oraz inne leki.Chodze i spie w kolnierzu ortop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,bardzo prosze jesli by pani mogla podac namiary przez kogo byla pani operowana w konstancinie ,stoję przed decyzją gdzie operować swój szjny k ręgosłup ,z bolu już nie daje rady ,jak długo pani czekała na operacje.Pozdrawiam ,zycze zdrowia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem operację 10 dni temu na V Oddziałe Neuroortopedii Szpitala STOCER w Konstancinie-odbarczenie nerwów ze stabilizacją kręgosłupa lędzwiowego.Jestem już w domu,czuję się dobrze, chodzę,leżę spaceruję,unikam siedzenia choć jest to trudne ale ograniczm do minimum.Z dnia na dzień jest coraz lepiej.Operował mnie dr.Wojciech Białowąs wspaniały lekarz i człowiek,jeszcze raz Panie dr. serdecznie bardzo dziękuję.Przed operacją leżąc na tym Oddziale,jak po operacji stwierdziłem dbałosć , opiękę ,w trosce o zdrowie nas pacjętów,zarówno przez personel pielegniarski i pomocniczy,ktory wzajemnie sie wspierał i pomagał.Było to zauważalne,co świadczy otym że Oddział ten jest bardzo dobrze ordynowany przez dr.Baranowską i zarządzny przez Dyrektora dr,Baranowskiego.Oddzial jest po remoncie,prace modernicacyjne na sąsiednich obiektach trwają.Ja osobiście jestem bardzo zadowolony i będę świadczył dobrą opinią,na którą w pełni zasługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

Ja także byłam operowana przez lekarza Wojciecha Białowąsa.Wspaniały człowiek.W Konstancinie byłam w końcu stycznia na kontroli i mam już chodzić bez kołnierza.Goi się świetnie.W lipcu następna kontrola.Na operację czekałam 5 miesięcy.Gosiu,czy już jesteś po operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytam Wasze posty i jestem przerażony tym co Wam lekarze robili i jak długo do siebie dochodziliście. Ja operacje miałem równo miesiąc temu (13 Lutego). U mnie operacja to było usunięcie dysku międzykręgowego na odcinku L5/S1. i po 8 godzinach z operacji zostałem *zgoniony* z łóżka i kazano mi się przejść. po 5 dniach po operacji zostałem wypisany ze szpitala. A co do dolegliwości to miałem przepuklinę 8mm. która uciskała na rdzeń nerwowy i sprawiała że lewa noga drętwiała. męczyłem się z tym około 8 lat. A mam 23 Lata. Operowany byłem w Toruniu przez lekarza Marcina Wiercińskiego. I muszę przyznać że mnie dobrze do kupy poskładał. Sama operacja trwała trochę ponad 2 godziny i wróciłem bez żadnych sączków i drenaży, co podobno jest rzadkością. Jak już wcześniej pisałem po 8 godzinach proszono żebym wstał i mały spacer zrobił. co prawda z balkonikiem, ale zawsze, następnego dnia chodziłem już bez balkonika. a co do bólu pooperacyjnego, to taka 3,5 na 10. już dzień po zabiegu było lepiej jak przed nim. Teraz jestem równo miesiąc po operacji i czuje się świetnie. Co prawda mam zakaz jakiejkolwiek pracy fizycznej, ale czuję się na tyle dobrze, że aż rodzice muszą mnie pilnować. Choć sam wiem że nie mogę to ciężko w domu siedzieć i nic nie robić. 20 lutego idę na kontrole po czym dowiem się czy idę jeszcze raz na stół (zamontowanie implantu po dysku) czy na rehabilitacje. Choć patrząc na mój stan, to raczej rehabilitacja. którą mam już zarezerwowaną, ale kolejka na zabiegi półtora miesiąca. A na korekcyjne ćwiczenia rehabilitacyjne jestem zapisany na listopad. co w ogóle jest życiową porażką. dlatego jestem zapisany prywatnie. bo te ćwiczenia, to głównie chodzi (z tego co lekarz tłumaczył) żeby mi pokazać jak porządnie robić ćwiczenia rehabilitacyjne jak poprawić postawę i tyle. więc kij im w oko raz zapłacę, a nie będę czekał pół roku, skoro ja za pół roku mogę być już w 100 % sprawny. Więc dla wszystkich osób które mają przed sobą wizje operacji kręgosłupa, to się nie bójcie, bo to wcale nie jest takie straszne, jak to wszyscy gadają, że to kręgosłup, że na wózku się skończy, bo go są same głupoty. Prawda, to jest operacja kręgosłupa, wszystko może się stać, ale jeśli będziecie za długo zwlekać, to tylko będzie gorzej. A jeszcze odniosę się do tej metody Mckenzie-go. w Moim indywidualnym przypadku ta medota tylko pogorszyła mój stan. Więc ja bym uważał z tą metodą. Gdyby ktoś chciał coś więcej się dowiedzieć jak to u mnie wyglądało, to proszę się do mnie odzywać, chętnie wszystko dokładnie opowiem. Mój numer telefonu to 697-343-002. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po rocznej nieobecności. Kochani przestańcie się bać operacji, jeżeli macie bóle i dolegliwości nie do zniesienia, spokojnie poddajcie się operacji. Mi wisiała noga, bezwład prawej strony po udarze, drętwienie rąk przy spondylozie piersiowego odcinka....za mało miejsca na wszystkie opisy. Mamy w Polsce rewelacyjnych neurochirurgów... i jeśli Wam mówią że konieczna jest operacja...ja uwierzyłem i jestem spokojny i bezbolesny( zero tramali, ketonalów i innego chujostwa) od dnia operacji. Żyję i cieszę się z każdego miłego dnia , a mam ich teraz dużo bo...przestało tak bardzo boleć. Pozdrawiam i uspokajam , po operacji usunięcia przepukliny, usunięcia dysku- nawet dwa razy ( jak ja) i udarze - nawet- można fajnie i miło żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa Ul. Sobieskiego IPiN operował Dr.Barszcz. I dalej jest Ok. Tam operuje jeszcze Dr. Mandat -ponoć też rewelka. Polecam i uspokajam ! Oni wiedzą co robią, przynajmniej tak było w moim przypadku. Aha! pracować faktycznie już nie można , bo jeśli się tylko tkniesz...masz zabawę od nowa i jeszcze gorsze objawy. no cóż coś za coś...ale o bólu zapomniałem i wolę taki stan od poprzedniego . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez operował dr. Barszcz, niestety 11 kwietnia byla operacja nr. 1 a 30 czerwca druga, Lekarz faktycznie super, ale niestety nie zawsze jak widac operacje te sie udaja, W poniedzialek wyszlam ze szpitala i niestety do tej pory jestem na Ketonalu, bol miedzy lopatkami dretwienie nogi i reki.... jestem zalamana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer nazywam sie jarek od jakis 2 lat rowniez boli mnie kregoslup. Zrobilem mr wynik 2 przepukliny odcinek ledzwiowy l4l5 i pietro wyzej tyle ze ja oprocz lekkiego bolu w momencie pochylenia nic innego nie doswiadczam. Dodam ze 3 razy w tygodniu jestem na silowni gdzie raczej sie nie oszczedzam . Dodatkowo czasami mam taki opasajacy bol w piersi czy ja tez mam isc na operacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i błagam o pomoc. Jestem już zdesperowana bo nie wiem co robić. 2 miesiące temu moją mamę zaczął boleć kręgosłup ( odcinek lędźwiowy). Myślałyśmy że kilka maści i ewentualnie leków przeciwbólowych i przejdzie. Niestety ból nasilił się do tego stopnia że nie była w stanie mamy zawieźć do lekarza. Przepisane leki przeciwbólowe nie wiele pomagając. Zrobiłyśmy MRI i udałyśmy się neurochirurga. Niestety okazało się że sprawa jest poważna. Konieczna operacja i to zdaniem lekarza poważna, długa i nie możliwa do przeprowadzenia w Trójmieście a przynajmniej w Gdańsku. Kręgosłup jest mocno dobity ( zapewne na skutek jego przeciążenia- wspólnie z mamą opiekujemy się moim Tatą który jest inwalidą). Operacja ma na celu wkręcę kilka śrub około 12-14 i nie ma gwarancji że przyniesie pozytywne rezultaty poza tym jest obarczona ryzykiem&#8230*. Póki co mamy się skupić na ćwiczeniach- fizykoterapii i zapisać się na stacjonarną rehabilitacje. Proszę doradźcie czy są jakieś leki przeciwbólowe które polecacie , może polecicie fizykoterapeutę najlepiej z Gdańska. Szukam również ośrodka który ewentualnie podjął by się przeprowadzenia operacji . Będę wdzięczna ze wszelkie informacje, porady, polecania, sugestie bo przyznam się szczerze że sama już nie wiem co robić. Poniżej opis z MRI: &#8226* Lewoboczne skrzywienie odcinka lędźwiowego &#8226* Na wszystkich poziomach kręgowych tarcze międzykręgowe mocno zwężone i odwodnione z dużym nasileniem kostnych zmian degeneracyjnych w zakresie płytek nośnych trzonów z od zynem wytwórczym krawędzi i zmianami deformacyjnymi w stawach międzywyrostkowych o znacznym nasileniu &#8226* Na poziomie L3-L4, L4-L5 degeneracyjne ześlizgi przednie na około 15-20 % &#8226* Na poziomie Th12-L1 nasilony czynny proces zwyrodnieniowe przebudowy trzonów z ich obrzękiem kostnym. Na tym poziomie zawartość tarczy i zmiany kostne silnie uwypuklone dolanalowo centralnie i lewobocznie z niemal całkowitym zaciśnięciem lewego otrowy międzykręgowego i redukcja wymiaru p-a worka oponowego do 7,5 mm z całkowitym zniesiem płynowej przestrzeni około rdzeniowej. &#8226* Znaczna ciasnota kostna kanału na poziomach L3-L4, L4-L5 z ograniczeniem wymiaru p-a kanału do około 5 mm &#8226* Obustronnie znacznie obniżone i zdeformowane otwory międzykręgowe L5-S1oraz prawe otwory L2-L3 i L3-L4 &#8226* Znacznie zwężony lewy kanał korzeniowy L4-L5 w jego obrębie zawartość tarczy uwypukla się na około 7 mm. &#8226* Stożek rdzenia i elementy ogona końskiego w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×