Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Aktywność fizyczna po operacji na przepuklinę pachwinową


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Witam, mam takie pytanko, po jakim czasie po operacji na przepuklinę pachwinowa mogę wrócić na siłownię. A jeśli by to długo trwało to czy będę mogl przez ten czas robić pompki, czy tez je sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Powrót do całkowtej aktywności fizycznej (do dużego wysiłku np. siłownia) po około 3 miesiącach. Najlepiej jednak w tej sprawie porozmawiać z chirurgiem, który Pana operował (okres rekonwalescencji zależy od typu zabiegu oraz od wielkości przepukliny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za 2 dni będę operowany na przepuklinę pachwinową. Nie mam dolegliwości, bólów i dużego uwypuklenia, jednak przeczytałem że im wcześniej tym lepiej się operować. Z lewej strony nie mam żadnego śladu ale uparłem się by mnie zbadano, no i udało się bo okazało się że tam też mam przepuklinę. Lekarz jednak nie jasno tłumaczył mi co będę mógł robić po operacji a co nie. Chciałem zapyatać się czy mogę gdzieś znależć dokładny artykuł na ten temat? Jeśli nie ma takiej możliwości, bardzo poprosze o odpowiedzi na następujace pytania: Dodam że wszystko dzieje się w Wlk. Brytanii bo tutaj mieszkam na stałe i tutaj będę operowany, chyba metodą LAPORESKOPOWOM i wkładane będe miał siatki. -Zauwazyłem ciekawą rzecz. Otóż dokładnie od momentu kiedy rok 18 mieśięcy temu zacząłem robic pewne ćiwczenie ( dokładnie polegało ono na kilkominutowym stawaniu na głowie, co robiłem kilka razy na dzień ) i od tamtej pory poczułem u siebie przepuklinę. CZY JEST MOŻLIWE TO ŻE TRZYMANIEM NÓG NA GÓRZE MOGŁEM DOROBIĆ SIĘ PRZEPUKLINY? A TO PYTANIA ZAWIĄZANE Z OKRESEM PO OPERACYJNYM: =ILE KILOGRAMÓW MOGĘ PODNOSIĆ I PO JAKIM CZASIE? Np. piertwszy tydzień 1 kg, piąty tydzień 20 kg, itd. =CZ MOGĘ MYĆ AUTO? JEŚI NIE TO KIEDY BĘDE MÓGŁ? =STAWAĆ NA GŁOWIE? JEŚLI NIE TO KIEDY BĘDĘ MÓGŁ? =ROBIĆ PRZYSIADY? =ROBIĆ POMPKI? ( podnoszenie się na rękach w pozycji leżącej, opierajac nogi o ziemie ) =BARDZO SZYBKO CHODZIĆ? -ĆWICZYĆ AEROBIK? Bardzo dziękuję i mam nadzieję że moje pytania chociaż niektóre śmieszne odebrane będą poważnie. Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE KILOGRAMÓW MOGĘ PODNOSIĆ I PO JAKIM CZASIE? Np. piertwszy tydzień 1 kg, piąty tydzień 20 kg, itd. - do miesiąca do około 5 kg, potem systematycznie można się obciążać CZ MOGĘ MYĆ AUTO? JEŚI NIE TO KIEDY BĘDE MÓGŁ? - można nie obciążając zbytnio mięśni powłok brzusznych STAWAĆ NA GŁOWIE? JEŚLI NIE TO KIEDY BĘDĘ MÓGŁ? ROBIĆ PRZYSIADY? ROBIĆ POMPKI? ( podnoszenie się na rękach w pozycji leżącej, opierajac nogi o ziemie ) ĆWICZYĆ AEROBIK? - po około 2-3 miesiącach BARDZO SZYBKO CHODZIĆ? - po miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, jestem zupełnie zdezorientowany na temat chodzenia po operacji przepukliny pachwinowej. ( Laporoskop, przepuklina z obydwu stron ) Wiem że po jednym miesiącu można szybko chodzić. ale jak to wygląda w 10 gdz. po operacji. W jeden dzień i następny itd. aż do miesiąca. Z jednej strony słyszę że należy bardzo dużo chodzić, a z innej strony słyszę że po miesiącu mozna zaczynać chodzić, ale jak uprawiać chodzenie wcześniej? Czy juz w szpitalu w dzień kiedy było się operowanym można chodzić? Mnie powiedziano że należy chodzić, no to chodziłem na siłę, tyle że pielęgniarka mi to powiedziała a nie chirurg. Chodzi o pierwsze 30 dni, zatem ile minut dziennie można chodzić? Jeśli ja od następnego dnia po operacji chodziłem dwa razy dziennie po jednej godzinie i dwadzieścia minut, troszkę przyspieszonym tempem i już 2 tygodnie po operacji wciąż wykonuje jedynie te ćwiczenia z chodzeniem, czy to żle? Jeśli tak, to jak bardzo żle? Mam nadzieję że to bardzo dobrze, bo chodzę wyłącznie dla zdrowia, gdyż samemu mi się nie chce. Dziękuję i proszę o szybką odpowiedż bo zaraz znów czeka mnie następny spacer :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×