Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aneta

Punktowe ropienie z rany po zabiegu wyrostka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aneta
Dwa dni temu usunięto mi szwy z rany po usunięciu wyrostka, które miało miejsce 10 dni temu. wyrostek miał około 20cm i był cały zgnity. rana nadal jest opuchnięta, a wczoraj gdy zdjęłam opatrunek, zauważyłam na nim plamę po ropie. Jest to normalne i powinnam poczekać aż rana całkowicie wyschnie czy iść do lekarza? Czy spuchnięta rana świadczy o tym, że pod nią zbiera się ropa? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Okres pooperacyjny jest jeszcze wczesny. Czasami niewielka ilość treści ropnej lub surowiczej może wydzielać się z rany. Ranę trzeba dokładnie myć i osuszać 2 razy dziennie. Niewielki obrzęk rany jeszcze może występować w tym okresie. Jeśli jednak ropienie nadal będzie występować (w przeciągu 3-4 dni) radzę skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Leszek

Jestem 14 dni po operacji a z rany nadal wydobywa się ropa nie wiem czy to musi tak być czy nie jest za długo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.