Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Małgorzata

Polip pęcherzyka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata
Panie doktorze bardzo proszę o poradę. Od co najmniej 5 lat choruję na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żoładka. Oczywiście raz są większe dolegliwości raz mniejsze, ale problem ten w zasadzie jest ciągły. Cały też czas biorę środki zobojętniajce kwas żoładkowy. Zaczynałam od leków słabych ostatnio podawane miałam nawet Nexium/słyszałam , żę lek ten jest bardzo silny/. Od dwóch lat mam zdjagnozowany polip w woreczku żółciowych ma on co prawda tylko 12mm. Początkowo miewałam sporadyczne pobolewania, ale od pewnego czasu bóle w okolicy prawego żebra bardzo się nasiliły. Do tego stopnia, że będąc w sanatorium zostałam skierowana do szpitala, ze względu na ostry ból. Ponieważ było to na dzień przed świętami w obcym mieście lekarz stwierdził, że atak nie jest zagrażajacy życiu i odesłał mnie z powrotem do sanatorium. Stosowałam dietę, ale po 2 tygodniach bez leków bóle znów sie nasiliły. Byłam z prywatna wizytą u chirurga chcąc usunąć pęcherzyk, ale Pan stwierdził, że takich pęcherzyków się nie operuje. Nie wiem czy mi nie uwierzył, że ja naprawdę cierpię z bólu. Odesałał mnie do domu, abym robiła sobie badania co 3 miesiące USG. Mam też wrażenie, że po prostu zlekcewżył problem uważając, że jest to tylko sprawa gastrologiczna, a ja mało, że cierpię z powodu żoładka to jescze mam problem z innym bólem zlokalizowanym pod prawym żebrem. Proszę mi powiedzieć czy taki mały polip może dawać takie dolegliwości bólowe i co mam zrobić z tym pęcherzykiem. Jak usunięcie go wpłynie na mój chory żoładek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Leczenie operacyjne w przypadku polipów pęcherzyka żółciowego zaleca się: - w przypadku polipów objawowych, niezależnie od ich wielkości - w przypadku polipów bezobjawowych, gdy: > pojedynczy polip > 1 cm > pojedynczy polip < 1 cm przy współistnieniu czynników ryzyka raka pęcherzyka żółciowego (polip o szerokiej podstawie, u osób po 50 r.ż. i ze współistniejącą kamicą pęcherzyka żółciowego) - w przypadku szybkiego zwiększania się rozmiarów polipa Polip pojedynczy < 1 cm u osoby, u której nie występują czynniki zwiększające ryzyko rozwoju raka powinien być obserwowany przez powtarzane, co pół roku badanie USG - nie wymaga leczenia operacyjnego. Według powyższych zaleceń spełnia Pani dwa kryteria wskazań do usunięcia pęcherzyka żółciowego. Jednak, co do decyzji usunięcia pęcherzyka żółciowego musi zadecydować chirurg. Usunięcie pęcherzyka żółciowego nie powinno mieć wpływu na stan zapalny błony śluzowej żołądka (okres okołooperacyjny powinien być zabezpieczony lekami osłonowymi na śluzówkę żołądka). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
Czy przy polipie woreczka występują jakieś objawy psychiczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.