Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mirek

Carcinoma planoepitheliale partim keratoblasticum G3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek
Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego mojej żony, okolica szyjki macicy, kanał szyjki macicy: 1. Carcinoma planoepitheliale partim keratoblasticum G3 - poj I. 2. Foci carcinomatosi Fragmenta endocervii-poj II. 3. Foci carcinomatosi multiplici. 4. fragmenta endometrii proliferativi -poj III. Bardzo proszę o wskazanie ewentualnych zagrożeń oraz przedstawienie jakie są rokowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Tłumaczenie na język polski brzmi: Ad.1 Rak płaskonabłonkowy częściowo rogowaciejący (G3 stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej czyli słabo zróżnicowany, źle rokujący) Ad.2 Ogniska rakowe. Fragmenty śluzówki szyjki macicy Ad.3 Liczne ogniska raka Ad.4 Fragmenty śluzówki macicy rozrostowej Wyniki badania (prawdopodobnie cytologii z szyjki macicy?) świadczy o procesie nowotworowym. Z tym wynikiem należy skonsultować się z ginekologiem. Zapewne będzie konieczne leczenie operacyjne. Bez wyników leczenia operacyjnego (obrazu nowotworu w czasie zabiegu, wyniku histopatologii pooperacyjnej) trudno cokolwiek więcej napisać, a już szczególnie pisać o rokowaniu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość XXX
Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc. Moja mama miala pobierany wycinek i wynik wyszedl: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejacy G3. Czy Moglibyscie mi powiedziec co to oznacza? Czy jest to wyleczalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.