Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hemoroidy czy szczelina odbytu?


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, dlatego bardzo mnie dziwi, że cierpię na dolegliwości związane z odbytem. Mam 161 cm i ważę 53 kg, staram się zdrowo odżywiać a mój tryb życia nie jest siedzący, bo zawsze ćwiczyłam na zajęciach wychowania fizycznego a także dużo chodziłam. Mimo to, od kilku miesięcy po wypróżnieniu się zauważyłam na papierze ślady krwi. Początkowo nie miałam oprócz tego żadnych innych dolegliwości. Jednak od około miesiąca nie mogę normalnie się wypróżnić, bo odczuwam duży ból i ciągle na papierze znajdują się ślady krwi. Moja mama, która jest lekarzem, mówi że to może być szczelina lub hemoroidy, jednak nie mam typowych objawów, gdyż nie odczuwam swędzenia lub pieczenia, tylko duży ból i krwawienie. Dlatego chciałam zapytać czy mimo wszystko mogą być to hemoroidy czy raczej zrobiła mi się jakaś szczelina? Do lekarza mam zamiar udać się po maturze, za dwa tygodnie, a teraz bardzo mnie to stresuje. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To może być szczelina odbytu, ale ostateczne rozpoznanie musi postawić proktolog. Dlatego dobrze udać się właśnie do niego. W między czasie trzeba zmienić dietę (dużo błonnika, wody) tak, aby stolec nie był za twardy i przy wypróznianiu nie występował ból, starać się regularnie wypróżniać nie doprowadzając do zaparć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam to samo w końcu przestałam jeść .po wypróżnieniu nie mogłam chodzić tak bolało jakby noż przechodził .zrobili mi kolonoskopie .lekarz zapisał lek sulfasalazyna pomaga bez leku mogę około 2 miesiące .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×