Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

badanie odcinka kregoslupa L-S i wyniki ocena


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam około stycznia miałem atak mrówek w rękach oraz napad paniki w postaci wyskoku tętna serca. Po wszelkich badaniach ktore wychodzą ok rowniez z krwią zaczałem brac betaloc na opanowanie serca. pomogło. okazalo sie ze złapała mnie nerwicy lękowa, dopadły mnie ściśnięcia miesni piersi pleców itd... czasami mrowienia rąk. zacząłem brac leki na uspokojenie ala benzodiazepin i pomoglo, utrzymuje sie tylko lekko bolące miesnie plecow. troche wychodzę na prostą, ale zrobiłem badanie profilaktycznie odcinka ledzwiowego RM. wyszło mi kilka faktów, odczuwam też lekki ból w lewej pachwinie nogi, raz jest raz nie ma jak ustawie sie na prawo siedząc to lekko ustępuje. Moje pytanie najwazniejsze, czy któryś z tych wyników jest bardzo niepokojący i trzeba obawiać się o zdrowie, czy są one poddawane leczeniu i bóle powinny ewentualnie ustąpić i wystarczy rehabilitacja ?

poniżej cały opis:
splycenie lorodzy ledzwiowej
wypukliny dotrzonowedo 5mm trzonw widocznych kregow th11-l5 obraz moze sugerowac guzki schmorla i/lub pozostalosci struny grzbietowej
obnizenie wysokosci krazkow miedzykregowych l3-s1 w czesciach tylnych
podejrzenie naczyniaka w trzonie kregu l1 ok 13mm
nie stwierdzono w sposob jednoznaczny zmian obrzekowych szpiku kostnego 
wysokosc trzonow kregow l zachowana
rdzen kregowy w zakresie objetym badaniem oraz nici ogorna konskiego bez zmian ogniskowych
nie uwidoczniono istotnych uwypuklen dokanalowych krazkow miedzykregowych
nie uwidoczniono cech stenozy kanaly kregowego ani zwezenia otwororow miedzykregowych
podejrzenie obecnosci niewielkiej zatoki moczownika pecherza moczowego(pecherz slabo wypelniony ocena niepewna)

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×