Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Guzek pod prawym sutkiem a leczenie Ortanolem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam. Pod koniec lutego zacząłem odczuwać bóle z prawej strony brzucha w okolicy pępka i pod żebrami. Udałem się do lekarza, który podejrzewał wrzody żołądka, oprócz skierowania na badania ogólne przepisał mi Ortanol, Duspatalin i Espumisan oraz Xanax na uspokojenie, gdyż przed wystąpieniem dolegliwości miałem wiele stresujących momentów w życiu, co również powiedziałem lekarzowi. Morfologia, mocz oraz kał w normie. USG wykazało jedynie nagromadzenie gazów w jelitach. Xanax pomógł, gdyż przez 2 tygodnie zażywania leku praktycznie nic mnie nie bolało. Po odstawieniu Xanaxu dolegliwości wróciły choć w o wiele mniejszym stopniu, natomiast nasilają się podczas sytuacji stresowych. Lekarz stwierdził, że skoro dolegliwości ustąpiły po Xanaxie, to nie ma potrzeby robiena gastroskopii oraz kolanoskopii. Mam czasem kłopoty ze snem. Niemalże przez cały czas temperatura mojego ciała wynosi 37 stopni. Często czuje się także poddenerwowany, a jednocześnie osłabiony. Mam 25 lat, przez wystąpieniem dolegliwości jadłem dużo niezdrowego jedzenia. Obecnie trzymam dietę, pije dużo wody niegazowanej oraz różnych ziółek (melisa, dziurawiec, szałwia, zielona herbata). Przez 2,5 miesiąca schudłem prawie 10 kg. Ortanol mam brać do końca kwietnia. Natomiast jakiś czas temu zauważyłem pod prawą pachą dużą plamę (na całą pachę) nieznacznie ciemniejszej skóry, zaś niedawno wyczułem pod prawym sutkiem mały guzek. Czy to może być efekt uboczny stosowania Ortanolu? Jestem pełen obaw, choć lekarz stwierdził, że wszystko jest ze mną w porządku i to tylko nerwy. Proszę o Pana opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość haemophilus
Ortanol to inhibitor pompy protonowej stosowany przy leczeniu choroby wrzodowej. Jednym z jego działań niepożądanych może być występowanie rumienia. Jednak dobrze, a by taką zmianę skórną obejrzał dermatolog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin
A co z guzkiem pod sutkiem, który jest wyczuwalny jedynie czasami i to przy silnym nacisnięciu na sutek (o ile to w ogóle guzek a nie gruczoł)?Czy to może być po prostu ginekomastia, która również jest jednym z efektów ubocznych Ortanolu?Niepokoi mnie również spadek wagi ciała z 98,6 kg na 89,4 kg w 2,5 miesiąca. Lekarz twierdzi, że to skutek zmiany diety na zdrową oraz wiosennego ruchu. Zresztą 2 lata temu ważyłem 83 kg i ta waga trzymała się u mnie przez dobrych kilka lat. Natomiast według lekarza zmęczenie, apatia przy jednoczesnym uczuciu niepokoju oraz kłopotami ze snem, to jedynie efekt stresu. I tak kółko się zamyka - stres, bo brzuch pobolewa i pobolewa, bo stres. Proszę o opinie, gdyż cora ciężej mi z tymi dolegliwościami i zaczynam się martwić, że dolega mi coś poważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×