Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jaro z Warszawy

Przepuklina pachwinowa a sex

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaro z Warszawy
Witam. Miałem operacje przepukliny pachwinowej 18 dni temu. Założono mi siatkę. Dwa dni temu uprawiałem sex z dziewczyną i coś mnie boli. Poza tym mam jeszcze wybrzuszenie. Czy coś się tam dzieje? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Bardzo długo (nawet kilka miesięcy) w miejscu wykonania plastyki przepukliny pachwinowej występuje swego rodzaju uwypuklenie, zgrubienie. W czasie zabiegu tkanki powłok brzusznych są zszywane, nawarstwiane i wzmacniane siatką, która nie jest całkowicie wchłanialna. W miarę „rozpuszczania” się szwów, części siatki, wycofywania się obrzęku pooperacyjnego tkanek i wrastania tkanek w siatkę uwypuklenie zanika. Zawsze radzę, aby wstrzymać się od dużego wysiłku fizycznego (z napięciem mięśni brzusznych) przez miesiąc po plastyce przepukliny pachwinowej z użyciem wszczepu. Możliwe, że obecnie doszło tylko do nadwyrężenia pod wpływem urazu (napięcie mięśni brzusznych w czasie stosunku) pozszywanych tkanek. Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią po kilku dniach (można zastosować miejscowo maści lub żele przeciwbólowe dostępne bez recepty) należy zgłosić się na kontrolę do chirurga. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zrozpaczona narzeczona
mój chłopak 3 miesiące po zabiegu na przepuklinę skośną nie ma wzwodu-jaki powód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Takie powikłania w ogóle nie występują po plastyce przepukliny pachwinowej. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Nawet jeśli doszłoby do uszkodzeniu drobnych nerwów w czasie zabiegu nie zawiadują one funkcją (np. wzwodem) członka. To chyba jakaś sprawa niezależna (może natury psychicznej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość vandall
poznal fajna pielegniarke, dlatego na Ciebie nie reaguje *-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario
Mam podobny problem. Podczas stosunku jeżeli już do tego dojdzie w pewnym momencie bolesne ukłucie i po stosunku. Na razie wstrzemięźliwość, żona mało zadowolona i coraz częściej myśli że kogoś mam. Jak tu się kochać kiedy to sprawia ból. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anka
witam,moj maż miał operacje na przepukline 2 tyg. temu,od tego czasu nie kochamy sie. maż chce ale ja sie boje że bedzie go bolało więc wole poczekac aż bedzie w pełni sił:) pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zbyszek
ja też jestem po plastyce przepukliny pachwinowej już dobry miesiąc i zauważyłem,że gdy się kocham z żoną to mam problem gdyż kończy się wzwód jeszcze przed wytryskiem i zaczyna mnie denerwować ta sytuacja,czy mam sięgnąć po jakieś leki czy konsultacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Staszek
ja się kochałem 4 dni po operacji z siatką metodą laparoskopową, poczułem trochę tą siatkę ale zaraz przeszło, jest OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okrw

A ja dzień po operacji. Jest super. Polecam.... 

i tak boli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.