Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Emila

Czy to ganglion? na podbiciu stopy guzek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Emila
Witam. Parę dni temu zauważyłam na podbiciu stopy guzek wielkości ok. 2 - 3 cm. W dotyku wydaje się jakby był wypełniony płynem, choć jest trochę twardy. Wizualnie przypomina dwie kulki połączone ze sobą, które pobolewają Czy to może być ganglion? Gdzie mam się udać z tym? Czytałam, że aby tego się pozbyć wystarczy punkcja lub zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam. Emilia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Nie jest to ganglion. Z jego definicji wynika, że jest to zbiornik wypełniony gęstym i galaretowatym płynem. Powstaje, jako odczyn pochewek ścięgnistych lub tkanki łącznej torebki stawu na powtarzające się urazy, mikrourazy lub nawracające stany zapalne. W tym wypadku jest to pewnie tzw. odcisk. W aptece można zakupić specjalne preparaty, które pomagają je zlikwidować. Inną możliwością jest brodawka stóp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Emila
Przepraszam, ale wydaje mi się, że źle określiłam położenie tego *czegoś*. Miałam na myśli wierzchnią powierzchnię stopy. Nie mogę sobie wyobrazić jak by tam mógł powstać odcisk (zawsze wydawało mi się, że może powstać *pod* stopą). Czy to na pewno będzie odcisk lub brodawka? Chciałam dodać, żę na skórze nie ma żadnych zmian itp. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W takim razie może być to ganglion. Najlepiej udać się do chirurga, aby przyjrzał się tej zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Emilia
To był ganglion. Byłam u lekarza i zrobił mi punkcje. Jest bardzo prawdopodobne, że *to* wróci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aneta
ostatnio zobaczyłam u siebie też,najpierw jeden guzek,potem kolejne dwa mniejsze.nie bolą jak dotykam.tez chciała bym wiedzieć gdzie się z tym udać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga
ja tez mialam ganglion 2 dni temu zostal operacyjnie usuniety, nie ma pewnosci ze nie wroci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość barbara
cierpię na ból pod drugim palcem stopy , . ból jest przy ucisku i przy chodzeniu co to jest lekarz zalecił noszenie wkładke do bóta ,ale to nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maciek
Barbaro, to nerwiak Mortona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.