Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień przy odbycie u niemowlaka


Gość Ewa z Legionowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa z Legionowa

Witam,u mojego 1-miesięcznego dziecka pojawił się guzek ,który w ciągu 2dni urósł do rozmiaru wiśni i był zakończony białym czubkiem ,pediatra przepisał Mupirox po czym guzek w nocy pękł i wyciekła ropa.Teraz 10 dni później ropień wygląda jak nieduża krosta zakończona białym końcem ale bez ujścia.Przykładam sodę i próbuję delikatnie uciskać (jak kazał lekarz) ale nic nie wychodzi tylko czasem mam wrażenie że ropa wycieka z ŚRODKA Z ODBYTU !!! bardzo się boję czy nie zrobi się przetoka, o której czytałam na tej stronie.Proszę poradzić co mogę zrobić żeby nie dopuścić do powstania przetoki i jak dalej postępować bo lekarz mówi,że jeszcze 3 dni posmarować Mupiroxem i powinno być dobrze...ja jednak widząc,że tam ciągle zbiera się ropa martwię się że koniec nie tak blisko.Bardzo proszę o radę.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój syn miał zdiagnozowany ropień okoloodbytniczy w wieku 3miesiecy. Najpierw zauważyłam u syna w okolicy odbytu kulkę o średnicy ok 1mm (pediatra dala maść z antybiotykiem i kazala sie zglosic za 7dni) ale po 5 dniach zwiększyła się już do 5mm więc pojechaliśmy z synem na dyzur do szpitala pediatrycznego w Bielsku Białej. Zostaliśmy od razu skierowani na oddzial i następnego dnia chirurg naciął ropień - zostaliśmy na 5dni. Dostaliśmy informacje, że jeżeli do 3miesiecy się nie wchłonie to trzeba będzie wykonać 2operacje. Po trzech miesiącach nadal się sączyło co oznaczało ze pojawila sie przetoka więc zostaliśmy zaklasyfikowani do drugiej operacji. Jednak w między czasie jeździliśmy po różnych specjalistach i chirurgach (konsultowalismy sie nawet w Prokocimiu) ale praktycznie każdy mówił to samo że zabieg będzie konieczny. W końcu przypadkiem z zupełnie innym problemem trafiliśmy do osteopaty Tomasza Respondka z Oświęcimia. Powiedział że może nam pomóc, tzn nie obiecuje ze mu przejdzie ale może poprawić funkcjonowanie jego organizu żeby był silniejszy i szybciej się regenerował jeśli dojdzie do drugiej operacji. Ropień zaczal się goić już po pierwszej wizycie a po trzeciej poprostu zaniknął! Te wizyty odbyły się w przeciągu 2miesiecy. Od tamtej pory minęło już 6 miesięcy i syn jest zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×