Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marek

Torbiel w piszczelu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek
Kilka tygodniu temu na jednym z treningów skręciłem kostkę. Po obejrzeniu nogi, lekarz stwierdził, iż jest to skręcenie i założono mi gips na okres dwóch miesięcy. Jednak po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego, lekarz stwierdził, że w dolnym odcinku kości piszczelowej znajduje się dwukomorowy torbiel. Dał mi skierowanie do szpitala wojewódzkiego i powiedział, że na jego oko będzie potrzebna operacja. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ów zabieg, ile trwa rekonwalescencja i czy będę mógł powrócić do sportu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Taki zabieg wykonują ortopedzi. Operacja będzie miała na celu usunięcie torbieli, a ubytek prawdopodobnie zostanie wypełniony przeszczepem kostnym. Zabieg taki trwać może około 2-3 godzin. Wszystko zależy od charakteru, dokładnej lokalizacji i rozmiaru zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Rekonwalescencja z reguły jest długotrwała około 3 miesięcy. W zależności od tego jak zagoi się kość będzie zależało czy Pan będzie mógł wyczynowo uprawiać sport. Na razie niech Pan nie martwi się zabiegiem i poczeka na opinię ortopedy. Być może jeśli torbiel jest niewielka nie będzie konieczny żaden zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek
Wczoraj byłem u lekarza i zdecydował, ze za 2 tygodnie będę miał operacje. Mam w związku z tym kilka pytań, gdyż nie miałem okazji o to spytać lekarza. Czy zabieg polega na wyłącznie przeszczepieniu kości, czy będzie potrzebne również założenie jakiś śrub, czy pierścieni ? Drugie pytanie to ile mniej więcej może trwać mój pobyt w szpitalu, a trzecie po jakim czasie będę mógł stawać na tej nodze i czy będę miał założony gips przez dłuższy okres czasu. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sara
Mam 15 lat... 3 lata temu okazało się za mam torbiela kości piszczelowej.... Lekarz kazał czekać bo myślał ze torbiel zacznie znikać... niestety nie on był coraz większy...Konieczna była operacja... miałam przeszczep kości... kość od dawcy... Lekarze teraz mówią, że już wszystko jest dobrze a mnie nadal boli... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sara
Marku ja nie mogłam chodzić przez okres około 7 dni... Gips miałam założony na 2 miesiące...tak zabieg będzie polegał wyłącznie na przeszczepie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wiktoria 11lat
ja sie strasznie boje tej operacji jakby mizy to c ktoś powiedział czy to boli byłabym bardzo wdzięczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabieg zawsze wykonywany jest w znieczuleniu, dlatego nic nie boli proszę się nie obawiać. Po zabiegu będziesz miała podawane środki przeciwbólowe, które uśmierzą wszystkie dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sara
stapler ma racje... Ja też dostawałam środki przeciw bólowe zobaczysz Wiktorio będzie wszystko dobrze :D trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur
Witam moja dziewczyna tez ma torbiela w kości piszczelowej ona boi się bardzo mocno, ja ją wspieram mowie ze badzie dobrze, nie wiem czy dobrze robię? ogólnie to nie wiem co mam już robić... ale wiem ze musze byc przy niej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sara
Każdy na początku się boi ... Spokojnie ja miałam operacje jak miałam 14 lat.. Tak na pewno musisz być przy niej i Ją wspierać... Moja operacja polegała na przeszczepie kości od innej osoby... wszystko miałam robione na narkozie... troszkę leżałam w szpitalu, ale już jest dobrze :) jestem 2 lata po operacji i wszystko jest dobrze nie boli ani nie ma żadnych komplikacji :) więc trzymam kciuki za Twoją dziewczynę i życzę szczęścia *) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klaudia
miałam torbiel w kości piszczelowej ponad rok temu. Naszczęście ja nie miałam gipsu tylko płytkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja
Ja *wykryłam* sobie *coś* na nodze sama. Na w-fie zaczeła mnie bolec noga, poszłam do chirurga, który kazał mi smarowac nogę fastum i że ból i gólka, która urosła nad kostką, znikną. Jednak tak nie było, trafiłam do innego lekarza, który skierował mnie na zdjęcie i w ciągu 2 tyg. miałam operację. W gipsie byłam przez 8 tygodni, później trafiłam na Onkologie we Wrocławiu i miałam przez ponad miesiąc teleradioterapię. To było jak miałam 17 lat, teraz mam 29 i jest wszystko dobrze. Ale zalecam wszystkim róbcie rtg raz na rok dla Waszego spokoju i zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk
Witam, ja tagze mam torbiela i niedługo będe miał operacje, i takie pytanie mam, po jakim czasie będe mógł iść do szkoły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk
Odpisze ktoś? To dla mnie ważne więc prosiłbym o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Witam wszystkich,jestem po operacji torbieli w kości piszczelowej,zastosowano u mnie przeszczep z mojego talerza biodrowego,zabieg był w lutym a rana pooperacyjna nie chce się w dalszym ciągu zamknąć z niewiadomych przyczyn,chociaż nie ma w niej wzrostu bakteryjnego,czy ktoś coś wie o takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonim
Witam. Mam torbiel w kości piszczeli. Nie wiem jeszcze dokładnie ale jeden z lekarzy mówił ze trzeba będzie go usunąć chirurgicze. Czy wie ktoś może jak długo będzie trwała rekonwalescencja po zabiegu? Czy będe musiala mieć jakiś gips lub coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.