Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący guz przy odbytnicy


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni mam bóle okolic odbytu. Od wczoraj wyczuwam duży bolący guz przy odbytnicy. Początkowo sądziłam, że to hemoroidy które mam od jakiegoś czasu. Kupiłam procto-glivenol w kremie, ale ból się nasila i utrudnia chodzenie. Guz bardzo boli przy dotknięciu. Nie jest on umiejscowiony w odbytnicy, ale obok. Nie mam pojęcia co to może być i jak wyeliminować objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jeśli guz nie wychodzi z ujścia odbytu to zapewne jest to ropień okołoodbytniczy - wymaga taki ropień pilnej interwencji chirurgicznej (nacięcie). Radzę zgłosić się do szpitala na ostry dyżur. Może to też być jeśli wychodzi z ujścia odbytu wykrzepiały żylak odbytu - powinno wystarczyć wtedy leczenie zachowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina Cecot

Bardzo prosze o pomoc. Wczoraj podczas kapieli wyczulam maly guzek wielkosci pestki winogrona na tylnej sciance odbytu ale w srodku a nie na jej brzegu, guzek jest twardy i boli, wczesniej od jakiegos czasu mam problemy z wyproznianiem sie, na przemian biegunka i zaparcia, wic wczoraj wsadzilam sobie palec do pupy, bo mnie szczypala i piekla i wyczulam obce cialo na sciankach takie miekkie, jestem bardzo zaniepokojona co to jest?mam 43 lata i nie odbywam stosunkow analnych, przez ostatni rok mialam prace siedzaca, wiec moze to hemorojdy, ale bardziej mnie niepokoi ten twardy guzek...prosze Panstawa o szybka odpowiedz o jakas rade, jutro ide do lekarza i o jakie badania powinnam Go poprosic. Mieszkam za granica i mam dobre ubezpieczenie. Pomozcie!!! czy to moze byc rak? jestem matka 24 letniego syna, nie mialam nigdy problemow zdrowotnych..czekam na odpowiedz, prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

To mogą być właśnie żylaki odbytu. Na pewno lekarz zbada panią przez odbyt, ewentualnie zleci jeszcze anoskopię lub rektoskopię. Ponadto warto wykonać usg jamy brzusznej, morfologię, OB, ASPAT,ALAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ksanti

Proszę o informacje czy istnieje farmakologiczny sposb pozbycia się guzka z okolicy odbytu(podejrzewam,ze to hemorid)?Kupiłam juz w aptece Proctosone masc , diosminex oraz hemorectal w czopkach .Nie odczuwam juz bolu ,ale zastanawiam sie co zrobic zeby sie wchłonał ... Istnieje jakis skuteczny lek bez recepty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Od miesiaca mam bolacy guzek wielkosci orzecha laskowego 3 cm od odbytu, boli mnie prawy posladek, biodro, pachwina i bol promieniuje do prawej nogi , jak go troche sciskam to boli . Jest on pod skora, bez koloru i malo widoczny, dopiero w dotyku , i jest twardy , co to moze byc za rodzaj guzka , prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Bylem u lekarza i powiedzial mi ze to moze byc jakies zapalenie meszkow wlosowych czy wlosowatych , dal mi antybiotyk i po tygodniu powinno pomoc jak nie, to da mi skierowanie do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×