Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dretwienie prawej teki i twarzy od msc.


Gość Kasia.a 29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia.a 29

Dobry wieczór. 

Msc temu miałam mocne zawroty glowy dretwienie obu rąk. Od drugie dnia zaczęła tylko prawa ręka i twarz dretwiec.  Plus dretwienie prawej strony twarzy. To stało się znikąd... tak poprostu i po 3h znikło.  Na drugi dzień poszłam do lekarza rodzinnego który dał skierowanie do szpitala. I tam spędziłam 2tyg. Miałam mr głowy szyji .. punkcje lędźwiowa badania krwi pod kontem boleriozy zatrucia 

Wyniki dobre. W sensie nic nie wyszło.. a dretwienie ręki plus jej bardzo osłabienie prawej strony ręki otwarty.....

Nie badał am jeszcze Dolnego odcinka kręgosłupa... a od kilku ładnych lat mam problem z nogą też prawa! Czasem mnie chwycić ból podobny do rwy kulszowej... ze ruszyć nie umie.

 

Co to może być  ??  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy (M 37lat), najbardziej niepokoja mnie dretwienia twarzy.

Pierwszy taki atak mialem ok 6mcy temu, kolejny po ok 3-4mieisach, przestraszylem sie ze to zapowiedz udaru. Po pierwszym pojechalem na SOR, nic nie znalezli i puscicli do domu. Po drugim zaczalem chodzic po lekarzach, chyba kluczowe w badanich bylo MR glowy gdzie w opisie napisano pojedyncze zmiany demielinizacykne lub naczyniowe. Po tym zrobilem mnostwo badan, wykluczajac SM (naklicie ledzwiowe, badanie nerwow wzroku), borelioze (krew), schorzenia serca (holter eeg, usg) , nieprawidlowosci przeplywu krwi (usg tetnic szyjnych). Nic nie znalezionio. Mam ponownie wykonac MR glowy za 6mcy i porownac czy zmiany demeilinzacyjne sie poglebiaja czy nie. Nie ma tez pewnosci ze to one sa odpowiedzialne za zdretwienia. Zyje w strachu.

W miedzyczasie (jestem swiezo po) przeszdelm operacje disektomi ledzwiowej L5-S1. Wszyscy neurolodzcy z jakimi rozmawialem wykluczaja wplyw tego schorzenia na dretwienia twarzy, dlatego martwi mnie to najbardziej.

Podejrzewam ze oprocz L5-S1 sypie mi sie odcinek szyjno-klatkowy, byc moze to zrodlo dretwien reki, ale czy twarzy ??

Dowiedzialas sie czegos wiecej ? Ktos mial podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×