Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość JaBo

Cholesteroloza pęcherzyka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JaBo
W poradni specjalistycznej zdiagnozowano u mnie cholesterolozę pęcherzyka żółciowego. W opisie badania USG jamy brzusznej lekarz napisał :* pęcherzyk żółciowy o nieco pogrubiałych ścianach z zaznaczonymi cechami cholesterolozy, bez złogów*. Od kilku lat miewałam okresowe bóle brzucha. Od kilku miesięcy ich częstotliwość znacznie się nasiliła i dodatkowo pojawiły się mdłości. Dostałam skierowanie na wycięcie pęcherzyka.Czy jest to konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Wskazania do operacji ustala lekarz kierujący po zbadaniu pacjenta. W tym wypadku wszelkie wątpliwości należy kierować do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JaBo
Liczyłam na jakąś bardziej konkretną odpowiedź. Moje rozterki spowodowała osoba ustalająca terminy przyjęć do szpitala, dziwiąc się, że mam mieć wycięty pęcherzyk nie mając kamicy. Szukałam informacji na temat cholesterolozy w internecie ale niewiele jest informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej, aby decyzję w sprawie usunięcia pęcherzyka żółciowego podjął chirurg. Czasami dochodzi do bezkamiczego zapalenia pęcherzyka żółciowego (o tym może świadczyć pogrubienie ściany pęcherzyka) co jest wskazaniem do zabiegu usunięcia pęcherzyka. Może warto byłoby jeszcze dodatkowo wykonać gastroskopię - bóle mogą być także spowodowane patologią w zakresie żołądka lub dwunastnicy. O badaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JaBo
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Miałam robioną panendoskopię. Wszystko bez zmian i w normie, tylko test ureazowy dodatni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość eraonim
Witam Należy oznaczyć poziom ilościowy H. pylori. Wykonać dokładniejsze badania j. brzusznej* KT, USG-dopler naczyń trzustki, oznczyć enzymy i markery. Przy braku jednoznacznych wyników badań dodatkowych i nieustępowaniu dolegliwości wykonać rewizję j. brzusznej i usunąć pęcherzyk żółłciowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.