Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie pleców, wcześniej nerek


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałam tzw. atak nerki (lewej) tak stwierdziła lekarka. Robiłam USG, badania moczu i nic nie wykazały. Czasami miewam kolki nerkowe i gdy mało piję mam zapalenie dróg moczowych. Od 2 dni boli mnie prawa nerka. Gdy siadam lub wstaję towarzyszy temu ból. Gdy idę oddać mocz czuję dziwny ból trudny do zlokalizowania, ponieważ boli mnie nerka ale ból tak jakby się przemieszcza od nerki w stronę pachwiny lecz nie mam kłopotów z oddawaniem moczu. Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być właśnie objaw kolki nerkowej. Radzę wykonać kontrolne USG jamy brzusznej oraz badanie ogólne moczu. O badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący. Czasami wyniki prawidłowe nie wykluczają kolki nerkowej (rozpoznaje się ją po objawach klinicznych i badaniu fizykalnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Prosze o podpowiedż,bo nie wiem czy dolegliwość , z którą mam do czynienia to kolka nerkowa czy coś innego. Pojawia się we wczesnych godzinach rannych, mniej więcej około 4 nad ranem.Ból przypomina kolkę i nasila się przy leżeniu na jednej stronie.Czasem jest to ból obustronny.Nie mogę się wtedy swobodnie obrócić.Intuicyjnie doszłam do tego, że kiedy wstanę do toalety i oddam mocz - ból się zmniejsza i mogę jeszcze zasnąć ale jeszcze jakieś kilkanaście minut utrzymuje się problem ze skręceniem się w lewą czy prawą stronę.Właściwie zawsze tak miałam ale teraz to się powtarza coraz częściej.Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 4 dni mam bardzo silny ból prawej nerki byłem w 2 szpitalach gdzie jednoznacznie nie usłyszałem żadnej diagnozy przepisano mi leki i tak mecze się cale dnie i noce ketonal powonieniem brać 2 x dziennie a ból zmusza mnie do brania go co 6 godzin proszę o jakoś rade pije około 3 l wody dziennie kąpiele w cieplej wodzie biegam po domu z pasem rozgrzewającym dodam ze w szpitalu zrobiono mi prześwietlenie i usg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×