Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji przepukliny pachwinowej.


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam

Nazywam się Krzysztof, mam 27 lat. Równe 3 tygodnie temu miałem operację usunięcia przepukliny pachwinowej metodą Lichtesteina. Przepuklina nie była duża, lekarz po operacji powiedział że operacja przebiegła bezproblemowo bez żadnych komplikacji. Po operacji był oczywiście olbrzymi ból w miejscu operowanym który uniemożliwiał prawidłowe i samodzielne funkcjonowanie. Ból ten z czasem przeszedł. Tydzień temu byłem na usunięciu szwów, lekarz zapewnił mnie że rana goi się prawidłowo. Dziś mija 3 tydzień po operacji. Nadal jednak odczuwam nieprzyjemny ból (szarpanie, ciągnięcie ?) w miejscu gdzie wcześniej występowała przepuklina. Ból nie jest duży lecz jest nieprzyjemny i jednak daje o sobie znać powodując pewnego rodzaju dyskomfort i obawy o prawidłowe gojenie się wewnętrzne rany. Ból nie jest tak dokuczliwy aby potrzebne było stosowanie leków przeciwbólowych. W związku z tym mam do Państwa kilka pytań, czy to normalne że po 3 tygodniach po operacji odczuwam wyżej opisane objawy w miejscu wcześniejszego występowania przepukliny ? czy jest możliwość aby szwy wewnętrzne bądź siatka uległy uszkodzeniu? (nic nie dźwigam, staram  się ciężar ciała przenosić na drugą stronę ciała, nie kaszlę, nie kicham ani nie napieram na stolec przy załatwianiu się) oraz jak długo może występować ból po operacji i kiedy można spodziewać się że wszystko wewnątrz się zagoi. Bardzo proszę Państwa o wypowiedzi z własnego doświadczenia. Za tydzień kończy mi się zwolnienie i obawiam się że aby nie ryzykować będę zmuszony go przedłużyć.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja 37 lat mialem ta sama operacje w lipcu 2018 na zwolnieniu od chirurga bylem 6 tyg i kolejne 6 lekarz rodzinny czyli 3 miesiace. Medycyna pracy dpouscila mnie do pracy z zaznaczeniem ze przez miaesiac moge drzwigac tylko do 10 kg. Teraz minelo 7 miesiecy siatke czuc jak pracuje w wewnątrz mimo ze sie oszczedzam fizycznie czasami jeszcze boli lekko. Wiele opini slyszalem ze taki stam utrzymuje sie do 12 miesiecy od operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×