Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opryszczka HSV 1 a zaraźliwość


Gość Stefan 20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stefan 20

Witam. 

z góry przepraszam, że piszę z tym tematem na forum, które na dobrą sprawę nie zajmuje się chorobami skóry.

mam pytanie do Państwa Doktorów.

otóż na początku stycznia zarazilem się opryszczka typu 1 (HSV-1) na narzadach płciowych poprzez kontakt oralny z dziewczyną. 3 dni po kontakcie juz pojawiły się zmiany skórne na napletku (6 małych białych krostek) które szczypaly i po tygodniu nie było już śladu. w między czasie wykonałem badanie PRC DNA ze zmiany skórnej, które potwierdziły na szczęście herpes simplex typ 1, a nie jak zakładałem 2, choć właśnie piszę w sprawie różnic między wirusami i nigdzie w internecie nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

 

chciałbym dowiedzieć się od Państwa, czy zarażenie kogoś wirusem opryszczki na narzadach płciowych hsv-1 jest tak samo zaraźliwy jak typu drugiego? czytałem gdzieś, że większość populacji jest zarrażona opryszczką wargową typu pierwszego i ma we krwi obecne przeciwciala na ten typ wirusa, ale jak to jest w kontaktach seksualnych? jakie jest prawdopodobieństwo że mógłbym kogoś zarazić w miejscu intymnym skoro to typ pierwszy? chcialem sie jeszcze Panstwa zapytać, czy w ogole jest to możliwe abym zarazil sie od dziewczyny wirusem opryszczki wargowej poprzez kontakt oralny? oboje z dziewczyną jesteśmy zarazeni wirusem w wersji hsv-1 w miejscu intymnym, a z moich obserwacji wynika, że dzień po wykwitach wirusa u mnie na napletku u dziewczyny pojawila sie zmiana na ustach (wczesniej przechodziła infekcje opryszczkową ust) i jakieś 4 dni od kontaktu seksualnego ze mną w ktorym nastąpił stosunek oralny - infekcja intymna nastąpiła też u niej. 

robiliśmy tez badania krwi na obecność IgM i wynik wyszedl nam dodatni, mi na poziomie 3,3 (gdzie wynik pozytywny ksztaltuje się od 1,1), a jej badania wyszły na 1,7. 

stad wiemy ze byla to infekcja pierwotna u nas obojga.

chcialem sie dowiedzieć jak to jest, że można zarazić się tym samym typem wirusa jaki ma sie na ustach, tylko ze w miejscu intymnym? czy to w ogole możliwe mając już przeciwciala w organizmie po infekcji opryszczki wargowej? 

bardzo bym Państwa prosił o jakąś odpowiedź, bo ta mysl nie daje mi spokoju, tak samo jak świadomość, że jesli kiedys będę może miał inną partnerkę to będę mógł ją zarazić, a bardzo bym nie chciał i niestety już kazdej swojej przyszłej partnerce bede musiał o tym mówić. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×