Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziurka nad odbytem u dziecka


Gość GRAŻYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój trzy letni synek ma od urodzenia małą dziurkę nad odbytem-mniej więcej na wysokości kości ogonowej.Nie ma z tym związanych żadnych dolegliwosci.Mam w związku z tym pytanie...czy to jest normalne,czy też powinnam udać się z Nim do specjalisty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam od urodzenia i lekarze mowia ze niby wszystko ok,ale nikt tego konkretnie nie nazwal...dzis mam 30 lat,dziurka jest,nic z niej nie leci,nie boli,ale wsydze sie jej...bo facet...pomocy,co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mój roczny synek też ma taką dziurkę, udaliśmy się do chirurga który powiedział że jesli nic się z niej nie wydobywa,żadna wydzielina to trzeba to usunąc chirurgicznie (czyli zaszyć), jednak mamy obawy przed tym zabiegem badź co bądź jest to zabieg pod narkozą...Czy ktos jest taki kto przeszedł taki zabieg?prosze o odpowiedz i poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja Julka skończyła właśnie 2 miesiące i jakiś czas temu znalazłam u niej mały dołeczek nad odbytem który mnie nie niepokoił ponieważ wyglądał jak dołek.Dzisiaj jednak odkryłam że jest to mała dziurka i nie wiem czy coś z niej leci czy nie ale poobserwuję dziś a jutro pójdziemy do lekarza...oby wszystko było ok......pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 23 lata i też mam *ten otwór* nad odbytem. To nic takiego! Lekarze mówią, że nie ma potrzeby robienia z tym czegokolwiek. A wręcz najlepiej to zostawić! Dajcie spokój i zajmijcie się czymś porządnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie martwic sie przedwczesnie.Moj wnusio tez ma taka dziurke i wszyscy bardzo martwilismy sie.Ale USG wykazalo,ze dziurka nie ma konekcji ze rdzeniem kregowym i ze jest to tylko plastyczny defekt.Jakkolwiek kazdy przypadek jest inny,to nie nalezy od razu wpadac w panike. pozdrawiam z Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja corka tez sie urodzila z taka dziurka dokladnie 4 miesiace temu mieszkamy w szkocji i miala robione wszystkie badania jakie sa mozliwe usg i badali to rozni lekarze ortopeda chirurg plastyk i inni i stwierdzili ze to nic takiego ze wszystko jest w porzadku na konrol idziemy za 4 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam18 lat zauwazylem to niedawnotez u siebie ale ja mam tez obok tego cos twardego jak by jakiegos guza z uderzenia podczas siadania mnie boli troche i napewno tego nie mialem np 3 miesiace temu a dziurka mysle ze jest od kiedy ten guz tez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian ten co wyzej

witam mam 18 lat dzis mialem usowana ,,Torbiel pilonidalna z ropnieniem* mialem ja z 4 miesiece i caly czas byla w wielkosci paznokcia ale wystarczylo 2 dni zeby miala 6cm dlugosci. mialem ja przy koncu kregoslupa uniemozliwiala mi siadanie a nawet poruszanie . i wraz z tym ze mi urosla to tez mialem goraczke i puls wysoki.mialem ja podcinana i wyciskana rope bol nie saamowity bez w sumie znieczulenia. lekarz powiedzial ze ropa moze leciec przez jakis czas jeszcze teraz i gojenie sie potrwa 2 miesiace a do szpitala mam sie wstawiac co dzien za zmiane opatrunku przez okolo 2 tygodnie . jak cos nie ma wyjscia im wczesniej im mniejsze tym mniej wycinania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) mam synka ktory w tej chwili ma 1 rok i 8 miesiecy.malutki defekt o ktorym jest teraz mowa zauwazyly go polozne po porodzie u mojego synka.oczywiscie nie ma powodow do zmartwień jezeli z takiej dziurki nie saczy sie zadna wydzielina.mam kolezanke ktora tez z tym zyje i jest wszystko ok.po porodzie oczywiscie dokladnie przebadano mojego synka.zrobiono mu dokladne trójwymiarowe USG.wiem co przezywaja mamy ktore zauwazaja u swoich maluszkow cos takiego ale nie ma powodow do zmartwien,poniewaz sama to przezylam.pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, Mój synek ma 9 miesięcy. Ma coś takiego od rodzenia- takie zagłębienie. Jak czytam wasze wypowiedzi, to trochę mnie uspokajają ale ja chciałabym zobaczyć jak to wygląda u waszych dzieci. Mój synek ma to tak wielkości pępka. Pod tym namacalnie wyczuwam kość ogonową, która jest jakby odgięta... Bardzo proszę odezwijcie się... może ktoś poda maila to porozmawiamy na priv. Pozdrawiam Paula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek urodził sie z takim wgłębieniem. Zauważyłam to od razu, ale żaden z lekarzy nigdy nic nie mówił. Dopiera jak zapytałam mimochodem to usłyszałam coś o rozszczepieniu kręgosłupa, ale oczywiście z dodanym:proszę się nie martwić. Już jestem umówiona do ortopedy. Może dowiem się coś więcej&#128522*. Mój syn ma teraz 3 miesiące. Zobaczę co dalej i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze jestem posiadaczka takowej *dziurki* od urodzenia :)Lekarz mojej mamy stwierdzil , ze to oznaka duzego tempetamentu seksualnego i ze trzeba bedzie mnie szczegolnie pilnowac... Niestety sprawdzilo sie proroctwo *D Mam teraz 30 lat I nigdy nie doswiadczylam zwiazanych z dziurka jakichkolwiek problemow. Ot taki dodatek natury *) Ale tez wabik - w tajemniczy sposob faceci lgna do mnie jak natretne muchy, ktore musze odpedzac... Jednakze z anatomicznego punktu widzenia zupelnie nie ma sie czym martwic !! Poza tym ludzi z takimi wglebieniami jest wiecej niz mogloby sie wydawac *) Pozdrawiam wszystkich * naznaczonych*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córcia też ma taką dziurkę(zatoka skórna ) od urodzenia . Nic się z tym nie działo, rozwija się dobrze . na bilansie dwu latka spytałam lekarza czy coś z tym robić i skierowała nas do chirurga dziecięcego . chirurg zlecił usg . na usg wyszło że dziurka dotyka tylnej ściany kości guzicznej i dla sprawdzenia zlecił rezonans magnetyczny . w tej chwili czekam na wyniki mr . strasznie się boję . czy ktoś jeszcze miał rezonans w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×