Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

masc na stulejke u doroslego


leslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos z obecnych mial leczona stulejke poprzez masc sterydowa w doroslym wieku? Kiedys myslalem ze to tylko dzieciom sie zapisuje masci, a u doroslego tylko skalpel... Ale bylem u lekarza rodzinnego ktory przepisal mi skierowanie do urologa i powiedzial ze dostane najpierw masc sterydowa. Teraz nie wiem, na co mam sie nastawiac i ewentualnie czy isc na nfz, czy jednak prywatnie (liczac na potraktowanie mnie mozliwie bez skalpela...). Mam 26 lat, stulejka czesciowa (ja tak mowie bo niby schodzi troche ale nie do konca) - stosunki odbywalem ale bylo to dosc bolesne i niemile, wiec tez nieczeste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze masc daje sie raczej jak problem jest niewielki albo dziecia aby wspomoc naturalne rozciaganie sie skory na napletku. W doroslym wieku masc nie da efektow tzn. ze doslownie w kilka dni po odstawieniu bedziesz miał powrot do stanu poprzedniego bynajmniej u mnietak bylo. lekarz rodzinny ci tak powiedzial bo pewnie tez nie wie do konca co i jak przeciez on ze stulejka spotyka sie pewnie raz w roku bo malo kto idzie z tym do rodzinnego tylko od razu do urologa takze nie sluchaj co ci rodzinny powiedzial tylko wal do urologa. ja jestem po zabiegu i tez wydawalo mi sie kiedys ze wszystko tylko nie skalpel a teraz zaluje ze tak dlugo czekalem kombinowalem stosowalem jakies masci ziolowe cwiczenia   od razu ci mowie nic ci to nie da idz do dobrego urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mieliscie racje dostalem masc sterydowa od lekarza stosowalem 6 tyg. przerwa i znow 6 tyg. za kazdym razem efekty pojawialy sie od razu po zaczeciu stosowania i znikaly od razu po skonczeniu stosowania. Raczej na pewno czeka mnie zabieg, przejrzalem troche fora i chcialbym sie dowiedziec czy ktos robil stulejke we wroclawiu u dr Tuchendlera, czytalem raczej pozytywne opinie a z tego co przeczytalem na stronie to jest mozliwosc aby to zrobic w jeden dzien i do domu a nie klasc sie do szpitala na 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_J

Ja robiłem stulejkę u dr Tuchendlera i jestem teraz pół roku po zabiegu mogę spokojnie go polecić. najpierw bezzkutecznie chodziłem po różnych lekarzach, jedno kazali czekać, inni smarować, każdy mówił co innego, do szpitala też nie chciałem iść. Na innym forum poczytałem trochę i akurat facet pisał o swoim zabiegu u dr Tuchendlera dokładnie opisał swoją "drogę krzyzowa" podobna do mojej no i na końcu (tez z polecenia hehe) trafił do niego - w tydzień poxniej już był po zabiegu i bardzo sobie chwalil podejscie i sam zabieg oraz brak komplikacji, wiec i jak od razu się zapisałem to było jeszcze w zeszłym roku, zabieg odbył sie jeszcze w tym samym tygodniu, wszystko profesjonalnie, chciałem znieczulenie ogólnie bo troche jestem panikarz, sala operacyjna, nie jakis gabinecik tylko normalnie jak w szpitalu, wyszedłem do domu po paru godzinach i wszystko bylo okej. takze jakby ktos pytał - polecam. Mogę na priv napisać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilla36

Maści nie polecę, ale super sprawdza się Octenisept 🙂 Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się, że psikanie przez 14 dni octeniseptem rano i wieczorem powoduje, że stulejka ustępuje. Stwierdziłam, że lek jest nie drogi (i miałam go w apteczce), więc spróbowaliśmy. Tylko dzięki temu u nas obyło się bez zabiegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×